Krzesło Tip Ton

red.

Co łączy znicz olimpijski i krzesło Tip Ton? Oba projekty stworzył duet Barber & Osgerby.

Tip Ton, krzesło, Vitra
Krzesło Tip Ton
ipnoticshop.pl

Edward Barber i Jay Osgerby ukończyli studia w Royal College of Art w Londynie. Od lat stanowią zgrany duet, tworzący meble i inne przedmioty użytkowe. To oni zaprojektowali efektowny znicz olimpijski na olimpiadę w Londynie.

Innym znanym projektem Barber & Osgerby jest krzesło Tip Ton produkowane przez firmę Vitra. Na pierwszy rzut oka przypomina połączenie krzesła z fotelem bujanym. Jest w tym sporo prawdy. Krzesło Tip Ton ma specjalnym mechanizm forward-tilt, dzięki któremu można bezpiecznie odchylić się do przodu, zmieniając przy tym pozycję. Projektanci dodali wspornik łączący nóżki krzesła i zakrzywili go pod kątem dziewięciu stopni. Możliwość wychylenia się na krześle dobrze wpływa na krążenie siedzącego i pozwala zniwelować bóle kręgosłupa spowodowane długim siedzeniem w ten samej pozycji.

Tip Ton, krzesło, Vitra

Krzesło jest idealne dla tych, którzy spędzają długie godziny za biurkiem. Sprawdzi się też idealnie w szkołach, bibliotekach a także w domach prywatnych. Produkt Vitry pasuje zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i tych bardziej tradycyjnych. Wykonano go w całości z tworzywa sztucznego. Użyty do produkcji polipropylen podlega w 100 % recyklingowi.

Premiera Tip Ton odbyła się w 2011 roku podczas targów designu w Mediolanie. Krzesło dostępne jest w ośmiu kolorach.  Można kupić za ok. 499 zł.

ZDJĘCIA>>

Zobacz też:

Vitra Haus zaprasza>>

Klasyk tygodnia: Standard Chair>>

Kartell Goes Rock! czyli Starck i Kravitz>>

Skomentuj:

Krzesło Tip Ton