Owl - fotel dla dziecka

Agata Ziółkiewicz

Dziecięcy fotel z jednego kawałka materiału.

fotelik Owl; proj. Satoshi Itasaka
fotelik Owl; proj. Satoshi Itasaka
fot. h220430.jp

Furoshiki i origami to dwie japońskie tradycje które legły u podstaw tego projektu. Furoshiki to chusta z materiału, która służy do owijania, pakowania i przenoszenia przedmiotów. To rodzaj sztuki, który wymaga tylko jednego kawałka tkaniny. Origami zaś to sztuka składania papieru i tworzenia z niego przeróżnych kształtów. Obie te tradycje rozwijają kreatywność, wymagają zręczności i pomysłowości.

Nie mam pewności czy projektant tego mebla jest biegły z obu tych sztukach, ale z pewnością miał wielokrotnie z nimi styczność. O ile jednak furoshiki czy origami mają w pewnym stopniu olśnić czy zachwycić kunsztem wykonania, o tyle mebel stworzony przez Satoshiego Itasaka, poza swoją podstawową funkcją, ma na celu rozwijać kreatywność dziecka. Człowiek od małego uczony kreatywności ma szansę tworzyć lepszy świat w przyszłości - w to wierzy Itasaka.

fotelik Owl; proj. Satoshi Itasaka fot. h220430.jp

Fotelik nazywa się Owl Chair i by powstał niepotrzebne są żadne narzędzia, śrubki, klej ani nic takiego. Płaski kawałek grubej polimerowej pianki wystarczy po prostu złożyć.
Materiał o nazwie EVA jest lekki, giętki i wytrzymały. Dostępny w wielu kolorach, przyjazny dla środowiska. Siedzisko można łatwo złożyć i rozłożyć, nie ma więc problemu z przechowywaniem czy transportem.

fotelik Owl, proj. Satoshi Itasakafot. h220430.jp

Satoshi Itasaka to młody japoński projektant, właściciel studia projektowego h220430. Jego celem jest nie tylko projektowanie rzeczy, nadawanie im kształtu, ale także komunikacja poprzez design. Chodzi o to, by dostarczać nie tylko przedmiotów, ale i refleksji nad kondycją i problemami współczesnego świata.

ZDJĘCIA>>

 

Skomentuj:

Owl - fotel dla dziecka