Owl - fotel dla dziecka

Agata Ziółkiewicz

Dziecięcy fotel z jednego kawałka materiału.

Furoshiki i origami to dwie japońskie tradycje które legły u podstaw tego projektu. Furoshiki to chusta z materiału, która służy do owijania, pakowania i przenoszenia przedmiotów. To rodzaj sztuki, który wymaga tylko jednego kawałka tkaniny. Origami zaś to sztuka składania papieru i tworzenia z niego przeróżnych kształtów. Obie te tradycje rozwijają kreatywność, wymagają zręczności i pomysłowości. Nie mam pewności czy projektant tego mebla jest biegły z obu tych sztukach, ale z pewnością miał wielokrotnie z nimi styczność. O ile jednak furoshiki czy origami mają w pewnym stopniu olśnić czy zachwycić kunsztem wykonania, o tyle mebel stworzony przez Satoshiego Itasaka, poza swoją podstawową funkcją, ma na celu rozwijać kreatywność dziecka. Człowiek od małego uczony kreatywności ma szansę tworzyć lepszy świat w przyszłości - w to wierzy Itasaka.

Fotelik nazywa się Owl Chair i by powstał niepotrzebne są żadne narzędzia, śrubki, klej ani nic takiego. Płaski kawałek grubej polimerowej pianki wystarczy po prostu złożyć.
Materiał o nazwie EVA jest lekki, giętki i wytrzymały. Dostępny w wielu kolorach, przyjazny dla środowiska. Siedzisko można łatwo złożyć i rozłożyć, nie ma więc problemu z przechowywaniem czy transportem. Satoshi Itasaka to młody japoński projektant, właściciel studia projektowego h220430. Jego celem jest nie tylko projektowanie rzeczy, nadawanie im kształtu, ale także komunikacja poprzez design. Chodzi o to, by dostarczać nie tylko przedmiotów, ale i refleksji nad kondycją i problemami współczesnego świata.

Skomentuj:

Owl - fotel dla dziecka