Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jeff Koons i Dom Pérignon - szampan w artystycznym wydaniu

red.

Co łączy projektanta i markę szampana?

Jeff Koons jest jednym z najbardziej znanych przedstawicieli amerykańskiej sztuki współczesnej. Ma niesłychany dar celnego komentowania otaczającej nas rzeczywistości. Jest artystą owładniętym obsesją udostępniania sztuki przeciętnemu odbiorcy. Jego unikalna twórczość łączy w sobie cechy pop artu, sztuki konceptualnej i nurtu ready made z duchem sztuki masowej. W 1992 roku zasłynął dzięki ogromnej rzeźbie z wielokolorowych kwiatów Puppy. Była ona wystawiana m.in. w Nowym Jorku, Sydney i Bilbao.

Dom (mnich) Pierre Pérignon był kwestorem opactwa Hautvillers w Szampanii w latach 1688-1715. Postawił przed sobą wiekopomne zadanie ciągłego udoskonalenia trunku, który nazwał mianem "najlepszego wina na świecie".

Co łączy więc projektanta i markę szampana? Wspólny projekt nazwany Baloon Venus for Dom Pérignon. Choć Jeff Koons i Dom Pérignon działają w różnych dziedzinach, w obu przypadkach zauważyć można symbiotyczną relację z aktem twórczym, opartą na poszanowaniu wspaniałej tradycji i ciągłej innowacji.

Balloon Venus for Dom Pérignon to kopia monumentalnej rzeźby stworzonej przez Jeffa Koonsa, będąca hołdem  wobec potęgi kreatywnej energii i symbolem dziedzictwa duchowego ojca szampana - mnicha Pierre'a Pérignona, które pozostaje źródłem inspiracji dla Richarda Geoffroya, obecnego Szefa Piwnic, odpowiedzialnego tworzenie Dom Pérignon.

Prezentacji Balloon Venus towarzyszy debiut Dom Pérignon Rosé rocznik 2003. Balloon Venus skrywa w swoim  wnętrzu butelkę magnum tego wyjątkowego szampana, specjalnie zaprojektowaną przez Jeffa Koonsa. Tak  więc Balloon Venus for Dom Pérignon to nie tylko element dekoracyjny, ale również autentyczny symbol twórczej energii, zewnętrzna powłoka szlachetnego trunku.

Limitowana edycja zaprojektowana i sygnowana przez Jeff Koonsa zostanie wprowadzona do sprzedaży w  październiku 2013. "Dom Pérignon by Jeff Koons" to unikalna oferta Dom Pérignon Vintage 2004. Ekskluzywna edycja Balloon Venus for Dom Pérignon dostępna będzie przez jeden rok. Zakupu dokonuje się poprzez rezerwację, a każda sztuka powstaje na osobne zamówienie. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.domperignon.com/dpballoonvenus lub za pośrednictwem Moet Hennessy Polska.

Skomentuj:

Jeff Koons i Dom Pérignon - szampan w artystycznym wydaniu