Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Domowy ul od Philipsa

red.

Ul we własnym mieszkaniu?

Sami przyznacie, że to pomysł co najmniej dziwny. Projektanci z firmy Philips, znanej przede wszystkim z produkcji elektroniki użytkowej, zaprezentowali niedawno projekt "miejskiego ula" (ang. "urban beehive"), dzięki któremu będzie można cieszyć się miodem, powstającym we własnym domu.

Urządzenie składa się z dwóch części. Pierwszą (ze specjalnym miejscem na donicę z rośliną, która będzie kusić pszczoły) należy zamontować na zewnątrz domu. Druga część to właściwy, szklany ul, w którym pszczoły budować będą woskowe plastry. Szklana obudowa, dzięki której można podglądać fascynujące życie pszczół, przepuszcza do środka wyłącznie pomarańczowe światło.

Oczywiście, co jakiś czas będzie można wybierać plastry miodu. Jak? Dzięki prostemu mechanizmowi, do środka wpuszczany będzie dym, który uspokoi pszczoły. Wystarczy podnieść klapę i... gotowe!

Od kilku lat możemy obserwować spadek populacji pszczół. Projektanci z firmy Philips podkreślają, że dostęp do "domowego" miodu jest sprawą drugorzędną. Najważniejsza jest pomoc pszczołom!

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? "Miejski ul" to dobry pomysł?

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Domowy ul od Philipsa