Etro Home Collection - z miłości do podróży, tkanin i wzorów

red.

Perfekcyjnie dopracowane wzory, mocne kolory, szlachetne materiały, czyli Etro Home Collection.

Etro Home Collection, Etro
Etro Home Collection. Kolekcja jesień-zima 2014/2015
Fot. mat. prasowe

Historia włoskiej marki Etro rozpoczęła się w 1968 roku, kiedy Gerolamo Etro ( nazywany "Gimmo") otworzył fabrykę tkanin. Etro, z wykształcenia ekonomista, uwielbiał podróżować. Z dalekich wojaży przywoził książki, nici, elementy ubioru czy skrawki materiałów. Wierzył, że to właśnie te drobiazgi kryją tajemnice dalekich kultur.

"Gimmo" zbudował w swoim domu archiwum pełne pamiątek z podróży. Znaleźć tam można m.in. kolekcję XVIII-wiecznych szali z Indii, Francji i Anglii. Praca nad każdą kolekcją zaczyna się od sięgnięcia wgłąb przepastnego archiwum.

Inspiracje podróżami doskonale widać w projektach Etro. Perfekcyjnie dopracowane wzory, mocne kolory, szlachetne materiały (kaszmiry, żakardy, lny i jedwabie) - to znaki rozpoznawcze włoskiej marki.

Paisley to ulubiony wzór Etro. "Gimmo" zakochał się w tym pochodzącym z Mezopotamii motywie podczas pobytu w Indiach. Paisley to uproszczony rysunek ziarna daktylowca, który w Indiach uznawany jest za drzewo życia. Pierwszy raz motyw ten pojawił się na żakardach Etro w 1984 roku. Od tej pory wzór paisley obecny jest we wszystkich kolekcjach, dopasowany do obecnych trendów.

Pierwsza "domowa" kolekcja Etro (Home Collection) powstała w 1985 roku. Produkty z tych kolekcji to przede wszystkim tekstylia: kolorowe poduszki, miękkie pledy. To również drobne akcesoria - ramki, patery i kieliszki.

Etro to firma rodzinna. Obecnie domem mody kieruje czwórka dzieci "Gimmo" - Veronica, Kean, Jacoppo i Ippolito. Każde z nich odpowiedzialne jest za inny segment. Warto również dodać, że rodzina kolekcjonuje dzieła sztuki, projektuje na potrzeby filmu i teatru i wspiera włoskie muzea. Rodzina Etro często współpracuje z artystami, tworząc instalacje, projekty i wystawy.

Produkty Etro Home Collection można kupić w warszawskim butiku Mood (ul. Mokotowska 46)

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Etro Home Collection - z miłości do podróży, tkanin i wzorów