Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Aleksander Jacob - z miłości do lnu, tradycyjnego rzemiosła i nowoczesnej formy

red.

Perfekcyjnie uszyta pościel z ręcznie farbowanego lnu. Poznajcie markę Aleksander Jacob.

Len to potoczna nazwa tkanin, wytwarzanych z czystej przędzy lnianej lub z dodatkami innych włókien. Ich historia sięga 7500 r p.n.e. Choć przez pewien czas zapomniany, materiał ten znów staje się niezwykle pożądany. Pojawia się nie tylko w kolekcjach wielkich domów mody, ale i we wnętrzach.

Dziś prezentujemy Wam oryginalną markę "Aleksander Jacob", której znakiem rozpoznawczym są lniane tekstylia. Założyciel marki nazwał ją swoim imionami. Pościel sygnowana "Aleksander Jacob" jest bardzo prosta,uszyta w klasyczny sposób. To hołd dla rzemieślniczej tradycji. Jednocześnie zachwyca nowoczesnością. Na targach MAISON & OBJET w Paryżu w 2014 roku, jego lniana kolekcja zdobyła nagrodę "Les Decouvertes" za najciekawsze produkty nowych wystawców. Spytaliśmy Aleksandra o początki marki.

W Polsce byłem stylistą wnętrz. We Francji, po kilku latach przerwy, postanowiłem wrócić do zawodu, ale w trochę innej odsłonie. Na początku 2012 roku rozpocząłem pracę nad koncepcją własnej marki. Moją ambicją było nie tyle samo projektowanie, co odkrywanie na nowo pewnych materiałów i tradycji rzemieślniczych i pokazywanie ich w nowej formie. Pościel zapinana jest na szyte frędzle, jeżeli pojawiają się guziki, dziurki obszywane są na przedwojenną modłę. Pracuję z naturalnym lnem. To co wyróżnia nową kolekcję to dodatkowe stebnowanie, jakość wykończenia i ręcznie farbowanie kolorem specjalnie przygotowanym dla tej kolekcji.

Najnowsza kolekcja SEA & LINEN powstała w Barcelonie, gdzie Aleksander mieszka od kilku miesięcy. Jest szaro-morska i ascetyczna. Proste formy i tylko dwa kolory.

Naturalny kolor lnu to nostalgia za szarym Paryżem, który zostawiłem za sobą w lutym, a kolor morza to mój nowy widok z okna.

- mówi Aleksander Jacob.

Kolekcja SEA & LINEN to naszym zdaniem strzał w dziesiątkę. W gorące noce, perfekcyjnie uszyta, lniana, przewiewna pościel cudownie chłodzi ciało, a stonowana i elegancka kolorystyka spodoba się nawet wybrednym.

Skomentuj:

Aleksander Jacob - z miłości do lnu, tradycyjnego rzemiosła i nowoczesnej formy