Tkaniny Carolyn Quartermaine

Agata Ziółkiewicz

Kaligrafia, koronki, biel, intensywny kolor, subtelny wzór.

tkaniny; projekt: Carolyn Quartermaine
tkaniny; projekt: Carolyn Quartermaine
fot. www.carolynquartermaine.com
Te wszystkie elementy składają się na przepiękne projekty Carolyn Quartermaine.
To brytyjska projektantka tkanin, artystka, stylistka, dyrektor artystyczna.

Piękne, kobiece wzory, połączenie bieli oraz mocnych kolorów: różu, turkusu. Kolorów, które są świeże i nowoczesne, dają energię. Do tego delikatne kwiatowe motywy. Tak prezentuje się kolekcja Flowers.
Siedemnastowieczna francuska kaligrafia, złoto, pudrowy róż, czekoladowy brąz - to cechy kolekcji o nazwie Script. Jest jeszcze Modern Oriental, zainspirowany Imperium Ottomańskim z ozdobnymi haftami.
Wzory nanoszone są na tkaniny tak delikatne i zwiewne jak jedwab, a także miękkie bawełny i aksamit.
Doskonale wyglądają w nowoczesnych mieszkaniach, nadając im pałacowego charakteru. Równie dobrze sprawdzają się w stylowych wnętrzach dodając im blasku.
Wśród jej realizacji są restauracja Sketch w Londynie, hotel Delos na francuskiej wyspie Bendor, a także Chateau Beloil w Belgii. Pracowała także w Japonii i we Włoszech.

Carolyn Quartermaine ukończyła londyński Royal College of Art.
Krótko po tym jak zdecydowała się wypuścić pierwszą autorską kolekcję tkanin, na targach Maison et Object w 2008 roku została wyróżniona tytułem Projektanta Roku.

 

 

 

 

 

Jest prawdziwą artystką, maluje, fotografuje, tworzy kolaże, które później twórczo wykorzystuje przy projektowaniu tkanin. Ma znakomite wyczucie koloru i stylu. W niezwykły sposób potrafi łączyć to co nowe z tym co stare. Fotele Ludwik XV obite tkaniną jej projektu zyskują nowe życie i zachwycają.

Londyn, Belgia i południowa Francja - projektantka dzieli swoje życie i pracę pomiędzy te trzy miejsca. Mieszkanie i studio we Francji przypomina jej notatnik - tu sprawdza swoje projekty, otacza się sztuką, szuka inspiracji, a także kolekcjonuje pomysły, tkaniny i antyki.
Ale myliłby się ktoś kto wyobraża sobie twórczy nieład w jej przestrzeni. Nie, miejsca, gdzie mieszka i tworzy Caroline Quartermaine są czyste, uporządkowane, pełne ładu. Wypełnia je biel i światło.

 

Agata Ziółkiewicz

 

zobacz także:

W domu projektantki Trine Andersen
Design dziś: Pinch
Design dziś: Lisa Bengtsson

 

Skomentuj:

Tkaniny Carolyn Quartermaine