Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Acrila - pop art spotyka barok

Agata Ziółkiewicz

Acrila to francuska firma produkująca nowoczesne meble akrylowe.

Akryl czy inaczej szkło akrylowe czyli pleksi to przezroczyste tworzywo sztuczne. Francuska firma Acrila wykorzystuje ten materiał w bardzo interesujący sposób tworząc meble zupełnie unikatowe. Tutaj pop art spotyka barok. I choć niektóre z nich wydają się dość niebezpiecznie balansować na granicy dobrego smaku, to znajdziemy wśród nich i takie, które są po prostu piękne. Z pozoru mogą wyglądać na solidne, mocne i ciężkie, jednakże dzięki użytemu materiałowi takie nie są. Te lekkie i wytrzymałe meble nadają się zarówno do mieszkań, jak i przestrzeni publicznych. Świetnie sprawdzą się na przykład w restauracjach, barach, a także w hotelach czy choćby salonach fryzjerskich. Acrila w kilku swoich kolekcjach proponuje fotele, krzesła, stołki barowe, stoły, stoliki, konsole, a także lampy oraz biżuterię. Wszystko akrylowe, przezroczyste.

Oprócz projektów Jean Christophe'a Bernarda, który jest właścicielem firmy Arcila i designerem, znajdziemy tu także meble i lampy autorstwa takich twórców jak Vincent Poujardieu, Carlo Rampazzi, Jean Charles de Castelbajac, Elodie Acoca i Patrick R. Lavoix. Pierwszą rzeczą jaka wpada nam w oko to krzesło Wieża Eiffela - każdy frankofil chciałby takie mieć na własność. Ale takich intrygujących czy nawet zaskakujących pomysłów jest więcej. Na przykład lampy, których podstawy ozdobione są zielonymi pędami bambusa czy trawą. Prosta, nowoczesna forma połączona z naturą daje ciekawy efekt. Lampy w kształcie gitar Jean Charlesa de Castelbajaca to kolejny projekt wart uwagi.
Jego autorstwa są też krzesła, na oparciach których widnieją postaci znanych pisarzy: Charlesa Baudrelaire'a, Artura Rimbauda, Allana Edgara Poe czy Oskara Wilde'a. To także Castlelbajac proponuje modernistyczne kolorowe kubiki regałów, a także interesujące stoły.

Do innych ciekawych kolekcji należą: Grand Soir - czarno-białe meble w stylu barokowym czy City Collection, nowoczesna seria mebli, która bawi się typografią umieszczając nazwy miast na konsolach czy podstawach lamp. Dominuje przezroczystość, ale także biel i czerń - jako kolory bardzo uniwersalne. Znajdziemy tu też jednakże krzesła w kolorze limonki czy fioletu. Oprócz mebli, Armila proponuje także przedmioty dekoracyjne: panel City Skyline, akrylowe drzewka, serwetniki czy podkładki pod talerze. Na stronie internetowej firmy można zobaczyć aranżacje wnętrz z wykorzystaniem mebli akrylowych. Niejednokrotnie dość prostym sposobem uzyskano całkiem stylowy i interesujący efekt. Acrila to design, który swobodnie sobie poczyna z różnymi elementami, bawiąc się kształtem, wzorami, przezroczystością i światłem. To lekkość, ale i pewna ekscentryczność zarazem.

Barokowo w ogrodzie
Muji - japońska marka już w Polsce
Design dziś: Dima Loginoff

Skomentuj:

Acrila - pop art spotyka barok