Karim Rashid prosto z Mediolanu

red.

Podczas tygodnia designu w Mediolanie w kwietniu tego roku została zaprezentowana najnowsza kolekcja mebli Karima Rashida. Jego futurystyczna wizja wzornictwa zaskoczyła po raz kolejny.

meble, design, wnętrza
Projekt Karima Rashida - Smart-ologic Corian Living
fot. Dupont

 

 

Karim Rashid jest jednym z wiodących przedstawicieli industrial designu. Jego projekty znane są przede wszystkim z oryginalnego łączenia sztuki z osiągnięciami nauki i techniki. Meble swojego najnowszego pomysłu sam Rashid określa jako płynne i miękkie. Rzeczywiście, projekt charakteryzują opływowe linie i łagodne formy, które tworzą ciepły klimat we wnętrzach. Mimo to pomysłom nie brakuje zarówno finezji, jak i humoru oraz zabawy.

 

 

 

 

 

Stworzona na potrzeby mediolańskiego wydarzenia wystawa nosiła nazwę "Smart-ologic Corian Living". Była ona rezultatem współpracy Karima z firmą DuPont, producentem materiału powierzchniowego DuPont Corian. Z materiału wykonano nie tylko meble projektu Rashida, lecz także dom, w którym eksponowano wyposażenie. Sam budynek odpowiadał koncepcji domu modularnego, tzn. zbudowanego przy użyciu prostych narzędzi - na bazie minimalnie wklęsłych i wypukłych paneli. W budynek o takim kształcie idealnie wpisywały się kreacje Karima Rashida. Tworzywo Corian to ostatnio niebywale popularny materiał wykorzystywany w kreacjach architektonicznych i wykańczaniu wnętrz. Swoją sławę zawdzięcza wytrzymałości i lekkości. Oferowany w wielu kolorach pozwala na nieograniczone możliwości wykorzystania. Cieszy także ekologów, ponieważ do jego produkcji wykorzystuje się przede wszystkim komponenty pochodzenia biologicznego oraz z recyklingu. Materiał Corian spajał całość kreacji i tworzył niepowtarzalną atmosferę.

 

 

 

design, Rashid, meble

fot. Dupont

 

 

We wnętrzu domu "Smart-ologic Corian Living" niepodzielnie panował ciepły, choć przesycony nowoczesnym charakterem klimat. Zapewniała go przede wszystkim futurystyczna wizja projektanta. Celem Karima Rashida jest projektowanie wnętrz odpowiadających nowoczesnym standardom, ale przede wszystkim przyjaznego człowiekowi i chroniącego środowisko. Mediolańska wystawa pokazała, że możliwe jest dostosowanie potrzeb natury i człowieka do innowacyjnych technologii. To połączenie sprawia, że projekty Karima Rashida robią furorę w świecie designu.

 

 

Zdjęcia >>

 

 

zobacz także:

Karim Rashid

Kuchnia wg Karima Rashida

Interaktywna restauracja w Londynie

 

 

Skomentuj:

Karim Rashid prosto z Mediolanu