Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

CURIOSA - PONDERABILIA.Trzy oblicza designu

red.

To ostatnia i podsumowująca odsłona projektu PONDERABILIA.Trzy oblicza designu.

Wystawa CURIOSA (łac. curiosum - rzecz ciekawa, ekscentryczna, dziwna) koncentruje się na zagadnieniach istoty przedmiotu użytkowego, a więc ciągłym napięciu pomiędzy jego funkcjonalnością i estetyką.

PONDERABILIA. Curiosa wpisują się w historię dawnych gabinetów osobliwości, w których gromadzono nie tylko cenne zabytki, ale także niezwykłe okazy tworów fauny, flory i przyrody nieożywionej, szukając naukowego wyjaśnienia procesów rządzących naturą, przy jednoczesnej fascynacji jej anomaliami. W podobny sposób wybór eksponatów prezentowanych na wystawie podporządkowany został jednocześnie racjonalnej refleksji nad naturą używanych przez nas rzeczy, jak i instynktownej tęsknocie za niezwykłością, fascynacji tym co ekstrawaganckie i niecodzienne. Grupie przedmiotów o wysublimowanych, kapryśnych formach, pozostających nierzadko w sprzeczności z ergonomią ich użytkowania, towarzyszą obiekty o skrajnie wyspecjalizowanej funkcji. Wśród nich znalazły się także projekty-żarty i prace artystów będące wyrazem ich refleksji nad różnymi aspektami procesu tworzenia przedmiotów użytkowych.

Podobnie jak w przypadku poprzednich wystaw obiektom autorstwa światowej sławy projektantów i renomowanych marek (jak członkowie grupy Memphis: min. Stefano Giovannoni, Ettore Sottsass, Matteo Thun czy Karim Rashid oraz grupa Atypyk) towarzyszyć będą prace młodych designerów z Polski (jak LIMO design, Karina Marusińska) i zagranicy (np. grupy: Qubus, Vij5 ). Wystawie towarzyszyć będzie wydanie publikacji, podsumowującej cykl Ponderabilia. Trzy oblicza designu.

PONDERABILIA. Curiosa
ekspozycja: 12-28.11.2010
wernisaż: 12.11.2010, godz. 19:00

SPOT., ul. Dolna Wilda 87, 61-501 Poznań

Skomentuj:

CURIOSA - PONDERABILIA.Trzy oblicza designu