Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Laura Ashley już w Polsce

red.

Laura Ashley to marka znana nie tylko zagorzałym miłośnikom wnętrz. Kwiatowe wzory brytyjskiej projektantki.

Marka Laura Ashley jest znana większości miłośników pięknych wnętrz. Sama Laura Ashley (1925-1985) była jedną z największych brytyjskich projektantek mody. Karierę rozpoczęła na początku lat 50. XX wieku. Projektowała tkaniny, które zdobiły motywy kwiatowe oraz wzory zaczerpnięte z angielskich rycin powstałych w XVIII i XIX wieku. Co ciekawe, Laurę Ashley rozsławiła... Audrey Hepburn, która w filmie "Rzymskie wakacje" Williama Wylera z 1953 roku nosiła na głowie chustę ozdobioną wzorami projektantki. Projekty Laury Ashley szybko zyskały uznanie i mała rodzinna, rzemieślnicza firma rozrosła się w duże przedsiębiorstwo produkujące ubrania, meble oraz dodatki do wyposażenia wnętrz.

Charakterystyczny, łatwo rozpoznawalny styl Laury Ashley określa się jako "angielski". Jest połączeniem klasycznych wzorów z romantycznymi detalami. Marka proponuje meble i artykuły do aranżacji wnętrz które są ponadczasowo eleganckie ale zachowują swój przytulny, nieco rustykalny styl. Wnętrza w stylu Laury Ashley charakteryzują naturalne materiały, jasne delikatnie zdobione meble, mnogość dodatków podkreślających romantyczny styl, kojarzący się z  letnim domem.

Od niedawna meble i akcesoria od Laury Ashley są już dostępne na polskim rynku. Pierwszy sklep otwarty został w nowym centrum handlowym City Shopping Plac Unii w Warszawie. W sklepie, oprócz akcesoriów dekoracyjnych, dostępny jest od ręki szeroki wybór tapet i tkanin, z których można zamówić szyte na miarę zasłony i rolety. W grudniu planowane jest również otwarcie drugiego salonu w Warszawie, przy ul. Powsińskiej 16. W ciągu kilku dni ruszy sklep internetowy Laura Ashley.

Co sądzicie o stylu Laury Ashley? Urządzilibyście tak wasze wnętrza?

Skomentuj:

Laura Ashley już w Polsce