Laura Ashley już w Polsce

red.

Laura Ashley to marka znana nie tylko zagorzałym miłośnikom wnętrz. Kwiatowe wzory brytyjskiej projektantki.

Laura Ashley, aranżacje, wnętrza
Aranżacje marki Laura Ashley
fot. mat. prasowe

Marka Laura Ashley jest znana większości miłośników pięknych wnętrz. Sama Laura Ashley (1925-1985) była jedną z największych brytyjskich projektantek mody. Karierę rozpoczęła na początku lat 50. XX wieku. Projektowała tkaniny, które zdobiły motywy kwiatowe oraz wzory zaczerpnięte z angielskich rycin powstałych w XVIII i XIX wieku. Co ciekawe, Laurę Ashley rozsławiła... Audrey Hepburn, która w filmie "Rzymskie wakacje" Williama Wylera z 1953 roku nosiła na głowie chustę ozdobioną wzorami projektantki. Projekty Laury Ashley szybko zyskały uznanie i mała rodzinna, rzemieślnicza firma rozrosła się w duże przedsiębiorstwo produkujące ubrania, meble oraz dodatki do wyposażenia wnętrz.

Charakterystyczny, łatwo rozpoznawalny styl Laury Ashley określa się jako "angielski". Jest połączeniem klasycznych wzorów z romantycznymi detalami. Marka proponuje meble i artykuły do aranżacji wnętrz które są ponadczasowo eleganckie ale zachowują swój przytulny, nieco rustykalny styl.

Laura Ashley, aranżacje, wnętrzafot. mat. prasowe

Wnętrza w stylu Laury Ashley charakteryzują naturalne materiały, jasne delikatnie zdobione meble, mnogość dodatków podkreślających romantyczny styl, kojarzący się z  letnim domem.

Od niedawna meble i akcesoria od Laury Ashley są już dostępne na polskim rynku. Pierwszy sklep otwarty został w nowym centrum handlowym City Shopping Plac Unii w Warszawie. W sklepie, oprócz akcesoriów dekoracyjnych, dostępny jest od ręki szeroki wybór tapet i tkanin, z których można zamówić szyte na miarę zasłony i rolety.

W grudniu planowane jest również otwarcie drugiego salonu w Warszawie, przy ul. Powsińskiej 16. W ciągu kilku dni ruszy sklep internetowy Laura Ashley.

Co sądzicie o stylu Laury Ashley? Urządzilibyście tak wasze wnętrza?

ZOBACZCIE ARANŻACJE LAURY ASHLEY>>

Skomentuj:

Laura Ashley już w Polsce