Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zakupy przez Internet: karmniki dla ptaków

Monika Grabowska

Wiele osób pamięta karmniki dla ptaków wykonywane na zajęciach z pracy-techniki. Miały prostokątną podstawę i cztery słupki, podtrzymujące prosty, dwuspadowy daszek. Obecnie można kupić bardzo ładne karmniki, przypominające te proste, tradycyjne formy, ale wykonane z dużą starannością. Dzięki detalom, takim jak deskowanie drzwi, okiennice, czy nawet miniaturka karmnika, są to przedmioty, które wprowadzą bajkową atmosferę do ogrodu, balkonu lub na taras

Karmnik dla ptaków, Eva Solo
Karmnik dla ptaków, Eva Solo
Fot. Fabryka Form

Karmnik i domek dla ptaków. Karmnik po zimie można w prosty sposób zmienić na domek lęgowy dla ptaków. Domek był projektowany we współpracy z ornitologami, dlatego znajdują się tu rozwiązanie nie spotykane w innych domkach: znajduję się w nim wentylacja, aby pisklęta się nie przegrzewały w czasie upałów, wewnątrz znajduje się specjalny stopień, na którym młode mogą ćwiczyć wspinanie przed pierwszym wylotem, jako karmnik jest zaprojektowany tak, aby ptaki nie siedziały na jedzonym ziarnie- eliminuje to różne choroby. Domek montuje się na paliku a nie na drzewie. Chroni to ptaki przed kotami. Cena: 149 złotych.

fot. fide.pl

fot. fide.pl

Nowoczesny, minimalistyczny karmnik dla ptaków wykonany ze stali nierdzewnej. Cena: 298 złotych.

fot. mirat.pl

Modrzewiowy karmnik malowany ekologicznymi farbami. Cztery pojemniki na urozmaicone jedzenie dla ptaków: nasiona, orzeszki ziemne, pestki słonecznikowe oraz gotowe kulki łojowe lub ciasteczka z owadów. Cena: 145 złotych.

fot. mirat.pl

Karmnik przeznaczony wg. sprzedawcy jako model dla ptaków miejskich. Cena: 139 złotych.

fot. mirat.pl

Karmnik dla ptaków o tradycyjnej formie, ale wykonany ze stali nierdzewnej. Cena: 298 złotych.

fot. mirat.pl

Ciekawostka: domek dla motyli. W zimie może stać się miejscem ich hibernacji. Cena 139 złotych.

Karmnik strunowy Menu są to dwa stożki wykonane z matowego, oszronionego szkła znajdujące się na końcach gumowej linki. Po zdjęciu jednego ze stożków, na linkę można nawlekać jedzenie dla praków. Projektant Pernille Vea został wyróżniony nagrodą Formland Design na targach w Herning w 2002 roku oraz nagrodą Red Dot Design w 2003 roku. Cena: 142 złote.

fot. okazje.info.pl

Karmnik (zimą) i poidełko (latem) dla ptaków. Wykonany ze stali nierdzewnej, gumy i drewna.Cena: 440 złotych.

fot. fide.pl

fot. fide.pl

O tym warto pamiętać:

-Jeżeli decydujemy się na dokarmianie ptaków, pamiętajmy o regularności.

- Należy doczytać jaki rodzaj karmy stosować. Nie wolno podawać słonego pożywienia ani zbyt dużo chleba. Zamarzające jedzenie szkodzi ptakom.

- Urozmaicajmy pożywienie, aby dostarczyć ptakom wszystkich odpowiednich składników. Różne ptaki lubią różne pokarmy.

- Karmnik należy umieścić w miejscu niedostępnym dla kotów.

- Regularnie oczyszczaj karmnik z resztek jedzenia.

- Nie powinno się dokarmiać ptaków wiosną , latem i jesienią. Dokarmianie dobrze rozpocząć w październiku-listopadzie, ale wszystko zależy od aury. Jeżeli jest ciepło- nie powinno się dokarmiać ptaków. Ilość jedzenia też powinno być adekwatne do aury. Jeżeli nie ma mrozów i śniegów ograniczamy ilość jedzenia.

- Dobrze dostarczać ptakom wodę. W ziemie mogą mieć problem ze znalezieniem jej.

Karmnik w ogrodzie czy pod okapem wymaga systematyczności i odrobiny wysiłku, ale daje dużo radości. Dla dzieci wychowujących się w mieście, obserwowanie ptaków jest jedną z niewielu form obcowania z przyrodą.

    Więcej o:

Skomentuj:

Zakupy przez Internet: karmniki dla ptaków