Zakupy przez Internet: karmniki dla ptaków
Wiele osób pamięta karmniki dla ptaków wykonywane na zajęciach z pracy-techniki. Miały prostokątną podstawę i cztery słupki, podtrzymujące prosty, dwuspadowy daszek. Obecnie można kupić bardzo ładne karmniki, przypominające te proste, tradycyjne formy, ale wykonane z dużą starannością. Dzięki detalom, takim jak deskowanie drzwi, okiennice, czy nawet miniaturka karmnika, są to przedmioty, które wprowadzą bajkową atmosferę do ogrodu, balkonu lub na taras
Karmnik i domek dla ptaków. Karmnik po zimie można w prosty sposób zmienić na domek lęgowy dla ptaków. Domek był projektowany we współpracy z ornitologami, dlatego znajdują się tu rozwiązanie nie spotykane w innych domkach: znajduję się w nim wentylacja, aby pisklęta się nie przegrzewały w czasie upałów, wewnątrz znajduje się specjalny stopień, na którym młode mogą ćwiczyć wspinanie przed pierwszym wylotem, jako karmnik jest zaprojektowany tak, aby ptaki nie siedziały na jedzonym ziarnie- eliminuje to różne choroby. Domek montuje się na paliku a nie na drzewie. Chroni to ptaki przed kotami. Cena: 149 złotych.
fot. fide.pl
fot. fide.pl
Nowoczesny, minimalistyczny karmnik dla ptaków wykonany ze stali nierdzewnej. Cena: 298 złotych.
fot. mirat.pl
Modrzewiowy karmnik malowany ekologicznymi farbami. Cztery pojemniki na urozmaicone jedzenie dla ptaków: nasiona, orzeszki ziemne, pestki słonecznikowe oraz gotowe kulki łojowe lub ciasteczka z owadów. Cena: 145 złotych.
fot. mirat.pl
Karmnik przeznaczony wg. sprzedawcy jako model dla ptaków miejskich. Cena: 139 złotych.
fot. mirat.pl
Karmnik dla ptaków o tradycyjnej formie, ale wykonany ze stali nierdzewnej. Cena: 298 złotych.
fot. mirat.pl
Ciekawostka: domek dla motyli. W zimie może stać się miejscem ich hibernacji. Cena 139 złotych.
Karmnik strunowy Menu są to dwa stożki wykonane z matowego, oszronionego szkła znajdujące się na końcach gumowej linki. Po zdjęciu jednego ze stożków, na linkę można nawlekać jedzenie dla praków. Projektant Pernille Vea został wyróżniony nagrodą Formland Design na targach w Herning w 2002 roku oraz nagrodą Red Dot Design w 2003 roku. Cena: 142 złote.
fot. okazje.info.pl
Karmnik (zimą) i poidełko (latem) dla ptaków. Wykonany ze stali nierdzewnej, gumy i drewna.Cena: 440 złotych.
fot. fide.pl
fot. fide.pl
O tym warto pamiętać:
-Jeżeli decydujemy się na dokarmianie ptaków, pamiętajmy o regularności.
- Należy doczytać jaki rodzaj karmy stosować. Nie wolno podawać słonego pożywienia ani zbyt dużo chleba. Zamarzające jedzenie szkodzi ptakom.
- Urozmaicajmy pożywienie, aby dostarczyć ptakom wszystkich odpowiednich składników. Różne ptaki lubią różne pokarmy.
- Karmnik należy umieścić w miejscu niedostępnym dla kotów.
- Regularnie oczyszczaj karmnik z resztek jedzenia.
- Nie powinno się dokarmiać ptaków wiosną , latem i jesienią. Dokarmianie dobrze rozpocząć w październiku-listopadzie, ale wszystko zależy od aury. Jeżeli jest ciepło- nie powinno się dokarmiać ptaków. Ilość jedzenia też powinno być adekwatne do aury. Jeżeli nie ma mrozów i śniegów ograniczamy ilość jedzenia.
- Dobrze dostarczać ptakom wodę. W ziemie mogą mieć problem ze znalezieniem jej.
Karmnik w ogrodzie czy pod okapem wymaga systematyczności i odrobiny wysiłku, ale daje dużo radości. Dla dzieci wychowujących się w mieście, obserwowanie ptaków jest jedną z niewielu form obcowania z przyrodą.
- Więcej o:
Świąteczna kolekcja od Bloomingville
Prezenty dla domu - otul się miękkimi tekstyliami
Zastawa w kwiaty – powrót do natury na stole
Świąteczne prezenty - jak je wybierać?
Tekstylia ze świątecznymi motywami
Nowa kolekcja mebli Tone od Tylko
Ciekawe projekty wieszaków
Pomysły na prezent dla miłośnika designu