Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pewex poleca: TOP 10 - niezapomniane teleturnieje

red.

Czar Par, Koło Fortuny i Wielka Gra - pamiętacie te programy?

teleturniej, teleturnieje, wielka gra
Teleturniej "Wielka Gra" emitowany w latach 1962-2006. Ostatnią prowadzącą była Stanisława Ryster.
fot. pewex.pl

W tym tygodniu przygotowaliśmy dla Was zestawienie 10 niezapomnianych teleturniejów emitowanych w polskiej telewizji. Prawdziwy szał na programy rozrywkowe pojawił się w latach 90. Ogółem, przedstawione w naszej galerii teleturnieje można podzielić na 3 grupy.

Istniały programy w których nagradzana była wiedza. Było tak chociażby w przypadku nadawanego w latach 1962 - 2006 teleturnieju "Wielka Gra". Sprawdzana w nim była wiedza specjalistyczna z danej dziedziny, z której gracz musiał się przygotować. Od 1975 roku program prowadziła niezapomniana Stanisława Ryster.

Były też teleturnieje, w których uczestnicy mogli liczyć wyłącznie na łut szczęścia. Najlepszym przykładem jest emitowany przez telewizję Polsat w latach 1997 - 2001 teleturniej "Idź na całość". Już niespełna miesiąc po debiucie teleturniej stał się hitem, gromadząc większą widownię niż "Wiadomości" na TVP1. Gra polegała głównie na podejmowaniu decyzji - zabrać dotychczas zdobytą nagrodę, czy grać dalej i wymieniać ją na inną. Graczy dopingowała widownia krzycząca "Idź na całość!". Nagrodą pocieszenia był pluszowy kot w worku imieniem Zonk.

Trzecią grupą prezentowanych programów, były teleturnieje w których kojarzono pary. Najbardziej znanym programem tego typu jest bez wątpienia "Randka w ciemno". Zasady były proste - kobieta wybierała mężczyznę lub mężczyzna kobietę spośród trzech ukrytych za parawanem kandydatów lub kandydatek. Osoba "szukająca" zadawała pytania i na podstawie odpowiedzi wybierała swoją drugą połowę. Nagrodą była wspólna wycieczka/

Wszystkie prezentowane przez nas teleturnieje na dobre zniknęły z ramówek stacji telewizyjnych. Pamiętacie je?

Patronem cyklu jest Pewex.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Pewex poleca: TOP 10 - niezapomniane teleturnieje