Nowa i zaskakująca funkcja aplikacji Tłumacz Google

Joanna Biszczanik

Czy będąc restauracji w panice patrzysz na nazwy potraw napisanych w języku angielskim? A może zdarzyło ci się spalić ze wstydu próbując dotrzeć do Opactwa Westminsterskiego "na ślepo", bo z tablicy informacyjnej zrozumiałeś trzy słowa? Google tłumacz ma na to sposób - i to bez dostępu do Internetu!

Aplikacja Google Tłumacz 4.0.
Aplikacja Google Tłumacz 4.0.
fot. mat. prasowe

29 lipca ruszyła nowa aplikacja Tłumacz Google w wersji 4.0 z trybem natychmiastowego tłumaczenia i z miejsca została okrzyknięta jako "magiczna". Dlaczego?

Wszystko dzięki nowej funkcji, która przy pomocy aparatu z telefonu, błyskawicznie tłumaczy dowolny napis z języka angielskiego na polski i odwrotnie. W prosty sposób możesz przetłumaczyć treść tablicy informacyjnej, menu, listy zakupów, czy instrukcji obsługi pralki - wystarczy uruchomić aplikację Tłumacz Google na Androida lub iOS, wybrać tryb aparatu i skierować telefon na wybrany przez siebie napis.

Jak wiadomo, taka funkcja najbardziej przydaje się za granicą, gdzie opłaty za dostęp do sieci bywają kosmiczne. Jednak Google znalazł na to rozwiązanie - aplikacja działa bez dostępu do Internetu! W nowym trybie (tłumaczenia z i na angielski) aplikacja obsługuje już 26 języków, a jeśli zajdzie potrzeba tłumaczenia czegoś na język inny niż polski i angielski, wystarczy użyć trybu aparatu, w którym wykonujesz zdjęcie i zaznaczasz tekst, którego treść chcesz poznać  - Tłumacz Google przy pomocy obliczeniowej chmury po chwili pokaże tłumaczenie.

Aplikację Tłumacz Google w wersji 4.0. z trybem natychmiastowego tłumaczenia pobierzesz z Google Play i App Store.

Zobaczcie, jak to działa!

Skomentuj:

Nowa i zaskakująca funkcja aplikacji Tłumacz Google