Meble z litego drewna

Katarzyna Głowacz

We współczesnym wzornictwie coraz bardziej cenione są naturalne materiały

meble, drewno
Meble z litego drewna
Fot. Belvia

 

 

 

W ten trend wpisuje się nowa na polskim rynku marka ekskluzywnych mebli - Belvia. Wszystkie kolekcje wykonane są z litego drewna , również te elementy mebli, które nie są widoczne z zewnątrz.
Potwierdzeniem ich wysokiej jakości jest fakt, że Belvia udziela na swoje wyroby dożywotniej gwarancji.
W swoich projektach nawiązują z jednej strony do skandynawskiego minimalizmu, a z drugiej do angielskiej klasyki, stawiając jednocześnie na ponadczasowe formy.
Wszystkie meble produkowane są z drewna dębowego w ciepłych naturalnych kolorach.
W skład kolekcji wchodzą między innymi: stoły (również z dostawkami), krzesła, biblioteczki, komody, barki z nadstawkami, kredensy z nadstawkami, stoliki do telewizorów (również narożne), ławy z szufladami, półkami lub ze szklanym blatem, konsole, witryny, narożniki, lustra, serwantki, stoliki pod lampkę z szybą, szafy damskie i męskie, stoliki nocne, toaletki, łóżka , taborety, kufry.

Jadalnia Idyllic
Kolekcja została zaprojektowana w niezwykle naturalnym, skandynawskim stylu. Postawiono tu przede wszystkim na proste formy. Celem było stworzenie mebli o ponadczasowym wzornictwie, które za kilka czy kilkanaście lat będą nadal wyglądały atrakcyjnie i będzie je można wtedy uzupełniać.
Mimo że wykonana z drewna dębowego z widocznym rysunkiem słojów, kolekcja ma w sobie dużo lekkości i delikatności. Zachowano naturalny kolor surowego drewna.

 

 meble, drewno

Fot. Belvia 


Jadalnia Saga
Ta kolekcja swoim charakterem ma przede wszystkim nawiązywać do renesansowych wnętrz w krajach śródziemnomorskich. Zostały tak zaprojektowane, aby mogły dobrze się komponować zarówno z antykami w stylowych dworkach jak i z nowoczesnymi meblami we współczesnych wnętrzach w różnych stylach.

 

meble, drewno

Fot. Belvia 

Enclave
Seria mebli nawiązuje do stylu kolonialnego, inspirowana jest głównie afrykańskim klimatem. Meble są proste, ale jednocześnie pełne orientalnego uroku. Kolekcja skierowana jest w dużym stopniu do miłośników dalekich podróży i egzotycznych kultur. Może być bardzo dobrym tłem dla pamiątek przywiezionych z dalekich krajów. Kolekcja ma charakter uniwersalny, ponieważ wzory charakterystyczne dla mebli orientalnych zostały tu bardzo uproszczone. Dlatego sprawdzi się również w minimalistycznych wnętrzach.

 

 meble, drewno

Fot. Belvia 

Sypialnia Vitality
To kolekcja będąca odpowiedzią na popularny obecnie trend eko. Wykonana z drewna dębowego w naturalnym, jasnym kolorze. Prosta forma nawiązuje do klasycznego skandynawskiego wzornictwa. Stylem nawiązuje do serii Idyllic, dzięki czemu można dowolnie łączyć meble z obydwu kolekcji.

 

 meble, drewno

Fot. Belvia 

Katarzyna Głowacz

Zobacz także:

Na filcowym stołeczku

Nowy model od Klera

Ławki zamiast krzeseł kuchennych?

Skomentuj:

Meble z litego drewna