Sypialnia w jasnych kolorach

Marta Lubaszewska

Jasne kolory doskonale sprawdzą się w każdej sypialni.

Contemporary Bedroom with Upholstered Headboard on Bed --- Image by Martine Hamilton Knight/Arcaid/Corbis
Sypialnia w jasnych kolorach
fot. Corbis.com

 

 Sypialnia to miejsce odpoczynku i relaksu. Tutaj szukamy spokoju i ciszy po intensywnie spędzonym dniu. Urządzając to pomieszczenie możemy zdecydować się na jasne kolory, naturalne materiały i proste formy. Dzięki temu nic nie będzie nas rozpraszało, a neutralny styl sypialni będzie działał kojąco i wyciszająco na nasz nastrój.

 

fot. Corbis

Idealnie sprawdzi się tu styl skandynawski oraz eko. Proste meble z drewna mogą być malowane lub bejcowane. Użyjmy naturalnych tkanin, lnu i bawełny w kolorach beżu, bieli, błękitu. Na tym tle wszelkie ornamenty i dekoracje wybiją się na pierwszy plan i będą niewątpliwą ozdobą.

Jasne barwy sypialni sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach. Optycznie je powiększą i uporządkują. Rozświetlą też ciemne, ponure i niedoświetlone wnętrza.

W takiej prostej, jasnej sypialni możemy pokusić się o jakiś wyrafinowany w formie dodatek, designerski mebel czy pościel w ciekawe wzory. Sprawią one, że wnętrze nie będzie nudne i nijakie. Zyska natomiast charakter i indywidualny styl.

 

Marta Lubaszewska

 

Zobacz także:

Różnorodne zagłówki w sypialni

Jak urządzić sypialnię?

Wezgłowie dobry sen podpowie

 

Antresola: dobry pomysł do małych, ale wysokich wnętrz. Przeczytaj czerwcowe"Cztery Kąty"!

Skomentuj:

Sypialnia w jasnych kolorach