Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Niezwykła bateria. Uznano ją za najpiękniejszą na świecie

red.

Bateria inna niż wszystkie.

Zwykłe przedmioty w rękach projektantów zyskują nową jakość. Słynna wyciskarka do cytrusów,zaprojektowana przez Philiipe'a Starcka, wygląda jak przybysz z kosmosu. Niektóre odkurzacze (np. Dyson) kojarzą nam się z pojazdami kosmicznymi a zwykły grzejnik (np. Jaga) z nowoczesną rzeźbą.

Czy bateria łazienkowa może wyglądać jak dzieło sztuki? Simin Qui, student wzornictwa na prestiżowej uczelni London's Royal College of Art, udowadnia że tak! Jego projekt otrzymał niedawno nagrodę iF, zaliczaną do jednych z największych i najważniejszych międzynarodowych nagród projektowych.

Swirl to niezwykła bateria, od której trudno oderwać wzrok. Projektant skupił swoją uwagę na wypływającej z baterii wodzie. Przypomina ona pajęczą sieć lub delikatny powietrzny wir. Zamiast prostego strumienia wody, mamy więc plecionkę niewielkich strumieni. Jak to działa?

Zamiast klasycznej wylewki, projektant stworzył kilkadziesiąt bardzo drobnych otworów, które ustawił na przemian pod kątem 45 stopni. Wypływająca z nich woda, tworzy delikatne strumienie, które krzyżują się ze sobą tworząc wodną "siatkę". Takie rozwiązanie pozwala ograniczyć przepływ wody o 15%.  Aby uruchomić Swirl wystarczy nacisnąć przycisk. Dokładną budowę oraz działanie tej niezwykłej baterii, możecie zobaczyć w naszej galerii.

Jak Wam się podoba Swirl? To dopiero niezły gadżet!

    Więcej o:

Skomentuj:

Niezwykła bateria. Uznano ją za najpiękniejszą na świecie