Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Potwór w zupie

red.

Nessie w zupie, czyli łyżka inna niż wszystkie

Opowieść o potworze zamieszkującym szkockie jezioro Loch Ness zna niemal każdy. Pierwsze pisane wzmianki o Nessie pojawiły się już ok. 700 roku. Od tego czasu opowieści o przerażającym potworze, mieszkającym na dnie jeziora,  rozpalały wyobraźnie nie tylko mieszkańców Szkocji. Organizowano wiele wypraw mających na celu udowodnienie istnienia bestii.

12 listopada 1933 roku, Hugh Gray (mieszkaniec Foyer) zrobił zdjęcie Nessie. Rok później Malcolm Irvine po raz pierwszy uwiecznił Nessie na taśmie filmowej. Czy był to dowód na istnienie potwora z Loch Ness? Opinie ekspertów są niejednoznaczne. Od tej pory odbyło się wiele wypraw, a istnienie potwora nadal jest kwestią sporną.

Tajemniczy mieszkaniec szkockiego jeziora wciąż inspiruje. Przedstawiamy Wam dziś ciekawy projekt izraelskiej pracowni Ototo. Stworzyli oni łyżkę do zupy nazwaną (a jakże!) - Nessie. Niebieska łyżka z tworzywa, jest w kształcie potwora. Ma on krótkie nóżki (dzięki czemu łyżkę można wygodnie postawić) i bardzo długą szyję, która po zanurzeniu w "otchłani" zupy, wystaję ponad powierzchnię.

Lubimy takie gadżety - zabawne i oryginalne, ale zarazem funkcjonalne! Niestety, łyżka od Ototo Studio nie jest jeszcze dostępna w Polsce. Można ją kupić w zagranicznych sklepach, za ok. 16 dolarów.

Jak Wam się podoba? Naszym zdaniem to niezły gadżet!

    Więcej o:

Skomentuj:

Potwór w zupie