Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Minimalistyczna wolno stojąca wanna od studenta ASP

red.

Łukasz Goral - student katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, zaprojektował wolnostojącą wannę, zachwycającą lekką formą i minimalistycznym designem. Inspiracją była natura i morskie fale. Przedstawiamy kolejny dobry polski projekt!

Uwzględnienie panujących trendów w projektowaniu wnętrz oraz specyfiki materiału, a także sprostanie wymaganiom technicznym i produkcyjnym firmy. Przed takimi wyzwaniami stanął Łukasz Goral - student katowickiej Akademii Sztuk Pięknych podczas tegorocznej obrony pracy licencjackiej. W efekcie powstał projekt oryginalnej wanny wolno stojącej.

Zadanie od firmy

Wspierając młodych i kreatywnych architektów, Roca Polska od lat współpracuje z uczelniami w Polsce. W tym roku przed studentami katowickiej ASP firma postawiła wyzwanie zaprojektowania wpisującej się w panujące trendy wanny wolno stojącej. Autorem najlepszego konceptu, okazał się Łukasz Goral, którego promotorem jest Profesor Jerzy Wuttke. Łukasz inspirując się naturą i falami morskimi stworzył wannę przypominającą kształtem łabędzia z rozpostartymi skrzydłami.

Wyzwania projektowe

Przystępując do prac nad projektem, studenci musieli zapoznać się z przygotowanymi przez firmę wytycznymi. W koncepcji wanny należało uwzględnić przede wszystkim obecne potrzeby rynkowe oraz dotychczasowe realizacje klienta. Największym wyzwaniem okazały się jednak wymagania technologiczne i produkcyjne. Wanna miała być bowiem wykonana z jednego odlewu, dzięki czemu jej forma z zewnątrz wygląda niemal identycznie, jak i wewnątrz - nie tak jak miało to miejsce dotychczas, kiedy osobno odlewana była forma wewnętrzna i zewnętrzna wanny, a następnie obie były ze sobą sklejane.

- Dla mnie jako projektanta współpraca z Roca była bardzo dużym wyzwaniem, przede wszystkim ze względu na proces produkcji i związane z nim ograniczenia. Żeby wanna mogła zostać w przyszłości wprowadzona do katalogu firmy należało zachować równowagę między estetyką i ergonomią produktu - podsumował Łukasz Goral, autor projektu.

Wytrwałe piękno

Dodatkowy sprawdzian dla projektanta wiązał się z wykorzystaniem materiału Surfex. To wytrwałe tworzywo zapewnia swobodę formowania dowolnych kształtów w procesie obróbki termicznej. Odznacza się także wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a wanny z niego wykonane nadają wnętrzu elegancji i prestiżu. W przypadku projektu Łukasza Gorala, dzięki Surfex osiągnięto bardzo cienkie ścianki wanny - ich grubość waha się od 15 do 29 mm.

Producent kompleksowego wyposażenia łazienek docenił także potencjał studenta ASP i nawiązał z nim współpracę, w wyniku której mają powstać kolejne projekty wanien dla Roca.

Łukaszowi serdecznie gratulujemy. Czekamy na kolejne projekty!

    Więcej o:

Skomentuj:

Minimalistyczna wolno stojąca wanna od studenta ASP