Łazienka jak pokój kąpielowy

red.

Na pytanie użytkownika odpowiada architekt Alina Badora z biura projektowego TECON.

Łazienka na poddaszu jak salon kąpielowy. Projekt: Alina Badora / TECON
Łazienka na poddaszu jak salon kąpielowy. Projekt: Alina Badora / TECON
proj. Alina Badora / TECON

 

Pytanie:

 

Dzień dobry,

Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w aranżacji łazienki. Łazienka znajduje się na poddaszu użytkowym i docelowo ma być główną łazienką w domu przeznaczonym dla 4-5 osób.

Wielkość łazienki to 12 m2 w podłodze i 7 m2 powierzchni użytkowej.

Pomimo tak małych rozmiarów chciałbym by łazienka miała charakter pokoju kąpielowego. Jednak problemem w wykorzystaniu powierzchni jest skos znajdujący się w pomieszczeniu. W połaci dachowej znajdują się dwa duże zespolone okna dachowe.

Plan i przekrój łazienki przesyłam w załączeniu.

Pozdrawiam,

Michał.

 

 

Odpowiedź:

 

Mając do czynienia z małą łazienką o bardzo wyrazistym skosie, proponowałabym postawić na biel jako kolor dominujący w pomieszczeniu. Białe płytki (60x120 cm) na ścianie złagodzą kontrast pomiędzy skosem a ścianami oraz optycznie powiększą wnętrze. Kolorem uzupełniającym może tu być ożywiająca, wiosenna zieleń.

 

Zobacz projekt >>

 

W przestrzeni pod ścianą ze skosem proponuje ustawić wannę. Obudowa wanny może być (podobnie jak blat pod umywalkę) wykonana z tworzywa typu kerrock. Jest to materiał łączący niezwykłą twardość z piękną, gładką ceramiczną fakturą.

 

Szafkę pod umywalkę oraz zabudowę bidetu proponuje wykonać z lakierowanych na wysoki połysk płyt mdf w kolorze bieli. Nad bidetem można umieścić szafkę, która będzie dobrym miejscem do przechowywania środków czystości. We wnęce pomiędzy wanną a zabudową bidetu można umieścić półki w optymistycznych kolorach, spełniające funkcję dekoracyjną. Półki mogą być podświetlone oświetleniem ledowymi wprowadzając dodatkowe nastrojowe oświetlenie.

 

W tak przestrzennej i kolorowej łazience przyjemnie będzie zacząć każdy nowy dzień.

 

Wizualizacje >>

 

architekt Alina Badora

Alina Badora TECON

Biuro architektoniczne TECON

 

Nie wiesz jak urządzić swoje mieszkanie? Napisz do nas na adres domosfera@gazeta.pl. Pomożemy!

Skomentuj:

Łazienka jak pokój kąpielowy