Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nieustawna sypialnia

red.

Na pytanie czytelniczki odpowiadają architektki Alina Badora i Agnieszka Młynarska z biura projektowego TECON.

Pytanie

Witam serdecznie,

planuję generalny remont sypialni rodziców, w związku z tym zgłaszam się do Państwa z prośbą o pomoc w aranżacji tego pomieszczenia. Sypialnia jest dość mała i w dodatku nieustawna. Docelowo planuję umieszczenie w niej dwuosobowego łóżka, komody, dwóch szafek nocnych lub ich odpowiedników i telewizora. Niestety biorąc pod uwagę nietypowe wymiary sypialni ciężko mi rozplanować rozmieszczenie powyższych elementów. Ze względu na fakt, iż mój tata jest po poważnym wypadku samochodowym i ma problemy ze swobodnym poruszaniem się, zależy mi na możliwości dojścia do łóżka z obu stron. Dodatkowo, chciałabym, aby sypialnia nie sprawiała wrażenia zagraconej, a zarazem była dość funkcjonalna i przytulna. Jeżeli chodzi o kolorystkę pomieszczenia, to również nie mam konkretnej koncepcji, rodzice lubią kontrastowe wnętrza, więc jedna ze ścian mogłaby być np. w innym kolorze niż pozostałe. Bardzo podobają im się szare deski podłogowe, ale gotowi są na każde rozwiązanie. Z góry dziękuję za odpowiedź!

Pozdrawiam,

Ela

Odpowiedź

Witam pani Elżbieto,

sypialnię rodziców proponujemy zaaranżować w sposób prosty, podkreślający funkcjonalność tego pomieszczenia. Zamiast komód, szafek nocnych proponujemy proste, zamknięte zabudowy meblowe. Miejscem gdzie schowamy telewizor oraz ubrania będzie pojemna szafa otwierana za pomocą paneli przesuwnych. Szafa ta wykonana z MDFu lakierowanego na wysoki połysk w kolorze białym dodatkowo mieściłaby półki na książki. Dekoracją prostych paneli meblowych byłby geometryczny wzór wykonany w formie wyciętych laserowo otworów.

Wnętrze zabudowy proponujemy wykonać w kontrastowym ale spokojnym niebieskim kolorze. Łóżko to również prosta zabudowa składająca się z ścianki wykonanej z lakierowanej płyty MDF z prostym geometrycznym wzorem. Tył łóżka posiada wnęki pełniące funkcję szafek nocnych. Przed łóżkiem znajduje się dodatkowy schowek.

Podłogę proponujemy wykończyć bieloną deską dębową. Ze względu na niewielką powierzchnię aranżowanego pomieszczenia uważamy, że biały kolor z dodatkiem niebieskiego optycznie powiększy to pomieszczenie oraz pozwoli przyjemnie w nim odpoczywać.

Serdecznie pozdrawiamy,

Alina Badora, Agnieszka Młynarska

Biuro architektoniczne TECON

Skomentuj:

Nieustawna sypialnia