Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Projekt pokoju z aneksem kuchennym

red.

Na pytanie czytelniczki odpowiada architekt Łukasz Milewski z biura projektowego ARB+

Pytanie

Droga Redakcjo, proszę o pomoc. Mam problem z zaaranżowaniem mojego mieszkania. Właśnie planuję remont i liczę na Waszą pomoc. Przesyłam  plan mieszkania, zdjęcia aneksu kuchennego z pokojem + łazienka. W tych miejscach są problemy, nie wiem jak sobie z nimi poradzić. Od razu mówię, że najbardziej zależy mi na pokoju z aneksem, w drugiej kolejności na łazience. Opiszę wszystko licząc, że się uda :) Aneks kuchenny: Jest on połączony z pokojem i bardzo mały, zależy mi na uzyskaniu jak największej ilości szafek i półek na potrzeby przechowywania produktów i naczyń. W miejscu po lodówce ( albo gdzie indziej) chciałabym mieć "stół barowy" z odpowiednimi krzesłami barowymi, tak zabudowany aby można było w nim przechowywać rzeczy. Pokój: Nie chcę go zagracić ale teraz mam poczucie, że jest za bardzo minimalistycznie.  Generalnie chciałabym zmienić kolory w pokoju. Całą ścianę widzę w półkach na książki. Bardzo mi zależy na ciekawym pomyśle dla kominka :) Łazienka: Generalnie do wymiany, nic mi się tu nie podoba. W tej chwili w łazience jest wanna oraz prysznic. Chciałabym zostawić tylko prysznic a przestrzeń po wannie przeznaczyć na większy zlew ( najlepiej z podwójnym kranem), bidet oprócz toalety, blat wokół zlewu oraz półki i szafki. Bardzo dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam
Marta

Odpowiedź:

Mała szafa blokująca ciąg kuchenny została zlikwidowana. Skoro obok wejścia jest garderoba można sobie pozwolić na takie rozwiązanie. Przedpokój  warto uzupełnić o szafkę na buty oraz lustro. Kuchnia została rozbudowana nie tylko kosztem szafy. Dodatkowa wysoka zabudowa mieści lodówkę oraz pojemne cargo. Ciąg kuchenny został zamknięty od strony salonu blatem barowym z otwartą półką.

W salonie cała zabudowa stała skupia się na jednej ścianie. Zrezygnowaliśmy z dodatkowych półek lub regałów w innych miejscach żeby nie przeciążać wnętrza. Kominek został
powiązany z półkami na książki oraz szafką rtv. Dzięki temu uzyskaliśmy ciekawą indywidualną kompozycję przestrzenną. Szara (lub czerwona) cegła w połączeniu z
czarnymi akcentami tworzy bardziej surowy klimat wnętrza. W kontraście mamy również żywe żółcie oraz lekko pomarańczowy fornir. Jedna z kanap prawdopodobnie się nie zmieści ale to trzeba przetestować w codziennym użytku. Teoretycznie zasłania ona okno i lepsze byłyby mniejsze fotele ale może jest to kwestia przyzwyczajenia. Ciekawym rozwiązaniem może być zastosowanie szklanych paneli do oświetlenia salonu. Powinny one dać ciepłe rozproszone światło na dużej powierzchni.

Łazienka nawiązuje do tego co dzieje się w części dziennej. Zaproponowaliśmy większy prysznic we wnęce zamiast narożnego. Szafa z zabudowaną pralką i bojlerem z pewnością pomieści wszystkie ręczniki oraz środki czystości. Po przeciwnej stronie do pary po umywalce z szafką oraz wc i bidet. Szafka nad geberitem zyskała nowe drzwiczki, na reszcie ściany duże lustro. Indywidualnego charakteru dodają wnętrzu kafle z motywem fali.

Łukasz Milewski

ARB+

    Więcej o:

Skomentuj:

Projekt pokoju z aneksem kuchennym