Nowoczesna porcelana

Katarzyna Głowacz

Porcelanowa zastawa to nie tylko klasyczne wzory z babcinych kredensów

Porcelanowa zastawa to nie tylko klasyczne wzory z babcinych kredensów

Osoby wybierające nowoczesną stylistykę znajdą kilka ciekawych propozycji w ofercie porcelanowych zastaw stołowych Villa Italia.

Sense to kolekcja, która łączy w sobie prostotę formy z urokiem kremowej ceramiki. Naczynia mają ciekawą, lekko asymetryczną linię i opływowy kształt. Boki talerzy są delikatnie wygięte, a całość utrzymana jest w odcieniu kości słoniowej. Kolekcja obejmuje serwis obiadowy i do herbaty, filiżanki ze spodkiem do herbaty i espresso.

Kolekcja Spirit to przykład minimalistycznego wzornictwa i prostoty formy. Jedynym elementem dekoracyjnym tego zestawu są nieregularne linie, które nadają prostym w formie naczyniom niepowtarzalnego charakteru. Zaokrąglone i praktyczne ucho filiżanek i czajnika gwarantuje wygodę codziennego użytkowania. Kolekcja obejmuje serwis obiadowy i do herbaty.

Kleo - kolekcja wykonana z porcelany typu bone china. Jedyną ozdobą tej nowoczesnej zastawy jest delikatny dekor w kolorze złota. Minimalistyczny styl kolekcji podkreśla nowatorska linia talerzy oparta na kwadracie. Kolekcja ta idealnie pasuje do nowoczesnych aranżacji np. w stylu japońskim. Kolekcja obejmuje serwis obiadowy, do herbaty, filiżanki ze spodkiem do herbaty i espresso.

Kolekcja Salix z porcelany typu bone china wyróżnia nowoczesna, minimalistyczna stylistyka. Nowatorski styl zastawy podkreśla oparta na kwadracie linii talerzy. Lekkości dodają im boki uniesione do góry. Kolekcja wykończona jest ręcznie platyną, a jej ozdobą jest delikatny złoty wzór. Kolekcja obejmuje serwis obiadowy i do herbaty, filiżanki ze spodkiem do herbaty i espresso.

Verona to porcelanowa kolekcja w nowoczesnym stylu. Wyróżnia ją ciekawy kształt naczyń - lekko zwężający się do góry - który nadaje całej kolekcji smukłości i lekkości. Zastawa Verona ma także delikatne zdobienie w kolorach złota i srebra tworzące subtelny motyw roślinny. Kolekcja obejmuje serwis obiadowy i do herbaty.

Plus White stanowi połączenie klasyki i nowoczesnego stylu. Kolekcję wyróżnia ciekawy i nowatorski kształt naczyń - tradycyjne do tej pory w kształcie talerzyki pod filiżanki zastąpiły nowe, głębsze, o brzegach lekko wywiniętych ku dołowi. Również pozostałe talerze - płytkie i głębokie mają wywinięty brzeg, a czajnik do herbaty ma metalową, chromowaną rączkę.

Dekoracje z kolekcji Villa Italia zawierają złoto i platynę, dodatkowo pokryte są ochronnym topnikiem, dzięki czemu wszystkie komplety można bezpiecznie myć w zmywarkach przy zastosowaniu łagodnych środków czyszczących i delikatnych programów mycia. Wzory porcelany Villa Italia powstają w studiu projektowym w Mediolanie i są zastrzeżone na polskim rynku.

Zobacz także:

Skomentuj:

Nowoczesna porcelana