Fotele z głową

Katarzyna Głowacz

Projektanci tych foteli kierowali się przede wszystkim zasadami ergonomii

fotele, meble, biuro
Fot. PROFIm

 

 

Zastosowano technologie, dzięki którym kręgosłup ma zapewnione silne podparcie. Zwiększa to komfort często wielogodzinnej, siedzącej pracy.

 

W obrotowym fotelu On polskiego producenta PROFIm zestawiono metal, plastik oraz tkaninę lub skórę.
Oparcie jest bardzo elastyczne - tapicerowana nakładka wykonana jest z wylewanej pianki PU i dopasowuje się do sylwetki dzięki systemowi imitującemu połączenia kręgowe.

 


Oparcie połączone jest z siedziskiem mechanizmem, dzięki któremu można je regulować góra - dół. W ten sposób profilowane elementy można dopasować do osoby siedzącej na fotelu. Siedzisko również ma ergonomiczny kształt, a wykonane jest z wylewanej pianki PU o zwiększonej gęstości. Fotel został wyposażony w zagłówek. Można regulować jego wysokość i kąt nachylenia. Przymocowany jest do oparcia elastycznym łącznikiem.

 

fotele, meble, biuro

Fot. PROFIm


Fotel może zostać wyposażony w dwa rodzaje mechanizmu synchro (SL lub S), zapewniające użytkownikowi możliwość tzw. dynamicznego siedzenia, czyli zmiany pozycji ułożenia ciała podczas siedzenia przy jednoczesnym, ciągłym podparciu kręgosłupa.


W wersji SL można w większym stopniu odchylić oparcie oraz wysunąć siedzisko. Pozwala to przyjąć wygodną pozycję i odpocząć w czasie pracy.


Pod siedziskiem znajdują się dźwignie regulacji oparcia oraz wysokości i odchylenia podłokietników (dostępne są wersje z podłokietnikami stałymi oraz regulowanymi tylko na wysokość). Fotele dostępne są w kilku wersjach wykończenia bazy: polerowne aluminium, kolor metalik uzyskany w wyniku lakierowania proszkowego, czarne tworzywo. Fotel została zaprojektowany przez Wolfganga Deisig'a.

 

fotele, meble, biuro

Fot. PROFIm

 


W obrotowych fotelach CLEO zastosowano trzy rodzaje mechanizmów do wyboru. S czyli podstawowy pozwala na synchroniczną regulacją odchylenia kąta oparcia i siedziska oraz możliwość dopasowania siły nacisku do ciężaru użytkownika. W wersji SL można przesuwać siedzisko i dopasować jego głębokość do wzrostu siedzącej osoby. SFL to wzbogacona wersja SL posiadająca możliwość dodatkowego pochylenia oparcia i siedziska.

 

Fotel może być wyposażony w stopki lub w kółka: miękkie (do wykładzin i dywanów) lub twarde (do parkietu i kafelków). Wariant z wysokim oparciem wzbogacony jest także o regulowany zagłówek.

 

fotele, meble, biuro

Fot. PROFIm

 

fotele, meble, biuro

Fot. PROFIm


W fotelu Perfo zastosowano nowoczesne, ?industrialne" materiały. Elementem konstrukcyjnym oparcia jest tkanina siatkowa. Dzięki temu fotel ma lekką konstrukcję, a jednocześnie jest wygodny. Mebel wyposażony jest w mechanizm synchron i regulowane podłokietniki. Jego kształt pozwala zachować odpowiednią, odciążająca kręgosłup pozycję.

Fotel został zaprojektowany przez Grzegorza Olecha.

 

fotele, meble, biuro

Fot. PROFIm

 

fotele, meble, biuro
Fot. PROFIm

 

fotele, meble, biuro

Fot. PROFIm

 

[KG]

 

 

Zobacz także:

Skomentuj:

Fotele z głową