Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Fotele z głową

Katarzyna Głowacz

Projektanci tych foteli kierowali się przede wszystkim zasadami ergonomii

Zastosowano technologie, dzięki którym kręgosłup ma zapewnione silne podparcie. Zwiększa to komfort często wielogodzinnej, siedzącej pracy. W obrotowym fotelu On polskiego producenta PROFIm zestawiono metal, plastik oraz tkaninę lub skórę. Oparcie jest bardzo elastyczne - tapicerowana nakładka wykonana jest z wylewanej pianki PU i dopasowuje się do sylwetki dzięki systemowi imitującemu połączenia kręgowe. Oparcie połączone jest z siedziskiem mechanizmem, dzięki któremu można je regulować góra - dół. W ten sposób profilowane elementy można dopasować do osoby siedzącej na fotelu. Siedzisko również ma ergonomiczny kształt, a wykonane jest z wylewanej pianki PU o zwiększonej gęstości. Fotel został wyposażony w zagłówek. Można regulować jego wysokość i kąt nachylenia. Przymocowany jest do oparcia elastycznym łącznikiem.

Fotel może zostać wyposażony w dwa rodzaje mechanizmu synchro (SL lub S), zapewniające użytkownikowi możliwość tzw. dynamicznego siedzenia, czyli zmiany pozycji ułożenia ciała podczas siedzenia przy jednoczesnym, ciągłym podparciu kręgosłupa. W wersji SL można w większym stopniu odchylić oparcie oraz wysunąć siedzisko. Pozwala to przyjąć wygodną pozycję i odpocząć w czasie pracy. Pod siedziskiem znajdują się dźwignie regulacji oparcia oraz wysokości i odchylenia podłokietników (dostępne są wersje z podłokietnikami stałymi oraz regulowanymi tylko na wysokość). Fotele dostępne są w kilku wersjach wykończenia bazy: polerowne aluminium, kolor metalik uzyskany w wyniku lakierowania proszkowego, czarne tworzywo. Fotel została zaprojektowany przez Wolfganga Deisig'a.
 
W obrotowych fotelach CLEO zastosowano trzy rodzaje mechanizmów do wyboru. S czyli podstawowy pozwala na synchroniczną regulacją odchylenia kąta oparcia i siedziska oraz możliwość dopasowania siły nacisku do ciężaru użytkownika. W wersji SL można przesuwać siedzisko i dopasować jego głębokość do wzrostu siedzącej osoby. SFL to wzbogacona wersja SL posiadająca możliwość dodatkowego pochylenia oparcia i siedziska. Fotel może być wyposażony w stopki lub w kółka: miękkie (do wykładzin i dywanów) lub twarde (do parkietu i kafelków). Wariant z wysokim oparciem wzbogacony jest także o regulowany zagłówek. W fotelu Perfo zastosowano nowoczesne, ?industrialne" materiały. Elementem konstrukcyjnym oparcia jest tkanina siatkowa. Dzięki temu fotel ma lekką konstrukcję, a jednocześnie jest wygodny. Mebel wyposażony jest w mechanizm synchron i regulowane podłokietniki. Jego kształt pozwala zachować odpowiednią, odciążająca kręgosłup pozycję.

Fotel został zaprojektowany przez Grzegorza Olecha.

Skomentuj:

Fotele z głową