Odpocznij sobie, czyli jak urządzić kącik wypoczynkowy
Dla rodziny, przyjaciół, singla. Dla mocno stąpających po ziemi i bujających w obłokach. Kącik wypoczynkowy można urządzić na wiele sposobów.



1. Kanapa + kanapa
Dla tych, co mają więcej miejsca, a do tego liczną rodzinę lub często urządzają domówki w gronie przyjaciół. Tu kanapy stoją prostopadle do siebie, ale ciekawie wyglądają też ustawione naprzeciwko.
![M77lq]1=b~>>#%](https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/pressland-cms/cache/article_show_section_gallery_item/8q/22986590-https-bi.jpeg)
2. Fotel + fotel
Na poważne rozmowy tete a tete albo na błahe ploteczki. Nie zajmą dużo miejsca, za to stworzą klimatyczny kącik. Wybierz dla foteli podobne tkaniny lub każdy obij inaczej.

Małe i wygodne
W stylu lat sześćdziesiątych: małe, ale bardzo wygodne. W internecie znajdziesz wiele odnowionych foteli z tamtych czasów (sklep.resetpoint.pl, lata60-te.pl, bartnickimeble.pl, apetyczneformy.pl).

A może uszak?
Uszak uchodzi za fotel angielskiego dżentelmena, ale powstał we Francji za panowania Ludwika XIV. Synonim klasy i elegancji.

3. Kanapa + puf
To rozwiązanie uniwersalne, bo puf może pełnić funkcję podnóżka, stolika albo dodatkowego miejsca do siedzenia. Jeśli chcesz, żeby się wyróżniał, obij go tkaniną z tej samej kolekcji co materiał na sofę, ale w innym wzorze.

Miejsce do zabawy
Duży puf przy kanapie to więcej miejsca do zabawy. Dzieci będą wniebowzięte, udając, że puf to wyspa, a kanapa - wyczekiwany statek, który przybył rozbitkom na ratunek.

4. Kanapa + fotele
Kącik częściowo mobilny - lekkie fotele można swobodnie przestawiać w zależności od potrzeb. Tutaj dwa meble na biegunach nawiązują stylem do kultowego stolika kawowego projektu Isamu Noguchiego (z 1944 roku).

Romantycznie
Romantycznie, czyli w pastelach. Do takiego wnętrza będą pasowały meble w 'ubrankach' - to dobry pomysł na szybką metamorfozę starego fotela, a nawet kanapy. W każdej chwili pokrowce będzie można uprać lub wymienić na nowe, kiedy nam się znudzą.

5. Fotel solo
W roli fotela może wystąpić szezlong. Dawniej mebel arystokracji, dziś dostępny dla każdego - również z ruchomym podnóżkiem, regulowanym oparciem, a nawet z wbudowanym masażerem. Słynna odmiana szezlongu to rekamiera, która nazwę wzięła od madame Récamier, muzy malarza Jacquesa-Louisa Davida. Najbardziej znany współczesny szezlong zaprojektował Le Corbusier.

Wszystko pod ręką
Gdy potrzebujesz chwili samotności, fotel sprawdzi się idealnie. Urządź kącik tak, by wszystko mieć w zasięgu ręki

Dobre oświetlenie
Z podnóżkiem lub bez niego, ale koniecznie dobrze oświetlony. Ustaw przy fotelu lampę z ruchomym kloszem, a nawet całym wysięgnikem (w sklepach znajdziesz 'łamany' lub składany w harmonijkę).

6. Narożnik
Po co kilka mniejszych mebli, skoro można mieć jeden duży? Kanapa narożna z powodzeniem zastąpi dwa 'zwykłe' modele i świetnie sprawdzi się w roli szezlonga.

Zabawa wzorami, kolorami i tkaninami
Aby narożnik wydał się optycznie lżejszy, zdecyduj się na model na nóżkach. Obłóż go poduszkami, a będzie jeszcze wygodniejszy. Pobaw się tkaninami. Na poszewki poduszek wybierz różne kolory i wzory, które rozweselą jednobarwny mebel.
7. Huśtawka
Lubisz bujać w chmurach i poczuć się czasem jak dziecko? Huśtawka to coś dla ciebie. W sklepach znajdziesz nie tylko modele zawieszane na suficie, ale również na stojakach.
- Więcej o:
- fotel
Fotel bujany - powrót w wielkim stylu
Fotele na kółkach - modne i wygodne
Odpocznij sobie, czyli jak urządzić kącik wypoczynkowy
Miejsce do czytania w mieszkaniu
Nowe fotele Rock od polskiej marki Vank. Zainspirowane muzyką
Kolekcja mebli wypoczynkowych Kelly marki Wajnert zbiera nagrody. Co ją wyróżnia?
Wielki powrót foteli bujanych. 20 wyjątkowych modeli
Meble Paula Brooksa dla polskiej marki w nowej odsłonie