Arena DESIGN 2012 już wkrótce!

red.

Od 5 do 8 marca miłośników designu czeka prawdziwe święto!

Arena Design
Arena Design
materiały prasowe

Arena DESIGN to miejsce, w którym spotyka się wzornictwo z biznesem. Ciekawy program wydarzeń, obecność międzynarodowych autorytetów, fascynujące wystawy i specjalne oferty przygotowane z myślą o projektantach i producentach stawiających na design - tego nie można przegapić!

Motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia będzie wzornictwo zrównoważone. Tematyka ta będzie obecna na wystawach, wykładach i dyskusjach. Na to kompleksowe wydarzenie składać się będzie 5 stref: Top Design, Forum, Kreatywni, Edukacja oraz Innowacje.

Pierwsza strefa przeznaczona jest konkursowi TOP DESIGN Award, który promuje innowacyjne rozwiązania projektowe oraz firmy inwestujące w dobre wzornictwo. Produkty nominowane do finału konkursu prezentowane będą podczas specjalnej wystawy.

W strefie Forum projektanci, producenci oraz entuzjaści wzornictwa przemysłowego będą mieli okazję wysłuchać wykładów autorytetów i wziąć udział w dyskusjach.  Gościem specjalnym tej strefy będzie francuski projektant François Azambourg, słynący z oszczędności formy i zastosowania niezwykłych materiałów.

Strefa Kreatywni podzielona będzie na trzy części: Instytucje, Profesjonaliści oraz Młode Pokolenie. Prezentowane tu będą oferty zarówno profesjonalnych biur projektowych i pracowni, stowarzyszeń i instytucji a także twórczość młodego pokolenia projektantów.

Uczelnie kształcące młodych adeptów wzornictwa przemysłowego i architektury, będą prezentować swoją ofertę i osiągnięcia w strefie Edukacja.

Producenci i oferenci nowoczesnych materiałów i technologicznych rozwiązań dla projektantów zaprezentują się w strefie Innowacje.

Kartel, wystawa, ikony designu

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele wystaw. Jedną z ciekawszych będzie z całą pewnością wystawa "Kartell: Ikony Designu". Zaprezentowane na niej zostaną meble i przedmioty, które zadecydowały o światowym sukcesie firmy. Zobaczyć będzie można ikony marki Kartell - przedmioty, które mimo upływu lat wciąż produkowane są w niezmienionej formie. Na wystawie nie zabraknie także niespodzianek. Przestawione zostaną produkty, które włoska firma dopiero wprowadza na rynek.

 

Arena DESIGN 2012 odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich

5-8 marca 2012 r.

Skomentuj:

Arena DESIGN 2012 już wkrótce!