Wystawa "od - ZYSK" - recycling, upcycling design

red.

Prace 23 polskich projektantów i grup projektowych powstałe ze zużytych, zniszczonych i nikomu niepotrzebnych materiałów.

Fotel z beczki, Pludra, Sobiepanek, Produkt mleczny, Burlińska
"Fotel z beczki" proj. Robert Pludra i Jakub Sobiepanek i "Produkt Mleczny" z buteleczek po jogurcie, proj. Daria Burlińska.
mat. prasowe

Światowy rynek zalewają coraz to nowsze produkty. Taśmy produkcyjne działają nieustannie, zużywając ogromne ilości energii. Nie mamy umiaru w zużyciu i konsumpcji, a marnotrawstwo stało się symbolem XXI wieku.

W obliczu tak daleko idącego zużycia środowiska, świat musiał poszukać lekarstwa. Znalazł recycling, który już wkrótce stał się obowiązującym trendem, inspiracją i sposobem na życie. Ze śmietników przeszedł do świata mody, sztuki i designu.

Z zachodu do Polski trafił z dużym opóźnieniem, ale powoli zyskuje na znaczeniu. Jest coraz bardziej widoczny na ulicy i w naszym najbliższym otoczeniu.

Polski design pokochał recycling, upcycling i wszystko, co eko. Coraz więcej projektantów zaczęło tworzyć według zasady 3R - reduce, reused, recycle. Ich prace są obecne na wszystkich imprezach i targach designu. Powstały nawet samodzielne imprezy, promujące styl „re”, jak chociażby warszawskie „Przetwory”.

Patka Smirnow, puff, plastikowe reklamówki

Puff z plastikowych reklamówek. Projekt: Parka Smirnow

„od - ZYSK” to kolejny projekt Galerii BB i Fundacji „Fly with Art”, promujący polskich projektantów i ich prace. Po „Rozświetlić Kryzys!”, na którym prezentowano design światła w Polsce, tematem kolejnej wystawy jest design z recyclingu.

Na wystawie, prace powstałe z odpadów i wybraków zaprezentują: A+M Studio, Natalia Bieńkowska, Daria Burlińska, Ejtu, Ekodizajn, Ekoista, Joanna Figurniak, Anna Frankowska, Magdalena Godawa, Pat Guzik, Anna Kasieczka, Franciszka Kornecka, Bogdan Kosak, M.A.M Airbag, Bartosz Mucha, Pink Pug Design, Piueco, Robert Pludra i Jakub Sobiepanek, Patka Smirnow, Piotr Stolarski, Trashki, Tomasz Wójcik i Wzorowo.

Wystawę zobaczyć można w Galerii BB: od 7 maja do 26 lipca w Krakowie (ul. Garbarska 24) i od 30 lipca do 25 września we Wrocławiu (ul. Jatki 3-6).

Kuratorem wystawy jest Hanna Szpil.

ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Wystawa "od - ZYSK" - recycling, upcycling design