Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Studia projektowe z Berlina szukają firm z Wielkopolski

red.

Firmy z Polski będą współpracować z berlińskimi projektantami

Design Innovation & Exhange Programme Berlin-Wielkopolska, konferencja, Concordia Design
Design Innovation & Exhange Programme Berlin-Wielkopolska
mat. prasowe

"Design Innovation & Exhange Programme Berlin-Wielkopolska" to projekt mający na celu budowanie współpracy pomiędzy projektantami i biznesem z Berlina i Wielkopolski.

Od 26 do 28 września studia projektowe z Berlina odwiedzać będą polskie firmy, które chciałyby podjąć współpracę z projektantami. Firmy wciąż mogą zgłaszać się do udziału w projekcie!

Wizyty studyjne odbędą się w firmach produkcyjnych i warsztatach rzemieślniczych z Wielkopolski i Małopolski, głównie z branży meblarskiej, produkcji artykułów konsumenckich i przemysłowych  oraz rzemiosł specjalistycznych. Studia projektowe będą dzielić się z firmami doświadczeniami, poznawać stosowane technologie i rozmawiać o możliwościach współpracy. Projekt ma też na celu promocję i budowanie polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej oraz wspieranie rozwoju sieci zawodów kreatywnych.

24 września w Concordia Design w Poznaniu odbędzie się konferencja "Design Driven Innovation". Zostaną na niej przedstawione najlepsze praktyki i konkretne przykłady wdrażania strategii designu do przedsiębiorstw, zmian jakie to za sobą pociągnęło i korzyści dla firm jakie one przyniosły. Będzie to okazja by porównać różne przypadki wdrożeń w firmach i instytucjach po obu stronach granicy. Przedstawione zostaną przykłady sprzedaży opartej na zrównoważonej konsumpcji i odpowiedzialności biznesowej oraz przykłady wdrożeń innowacyjnych produktów. Na konferencji wystąpią menedżerowie i projektanci z obu krajów.

Konferencja jest skierowana przede wszystkim do właścicieli i menadżerów firm, zleceniodawców i wykonawców projektów na rzecz sektora prywatnego i publicznego, przedstawicieli branż kreatywnych oraz architektów z rejonu Wielkopolski.

Na 24 października, zaplanowane są także specjalne sesje matchmaking "Design and Industry" dla przedstawicieli polskich firm i berlińskich projektantów biorących udział w konferencji. Odbywać się będą w godz. 13.30 - 15.00. Spotkania przebiegać będą na zasadzie "kojarzenia par" projektantów i marek. Będą polegały na pokazach portfolio, wymianie informacji na temat technologii i możliwości współpracy.

Zgłoszenia na konferencję przyjmuje koordynator projektu Agnieszka Marcińczyk (+48 667 521 029 lub agnieszka.marcinczyk@pro-design.com.pl. Udział w konferencji jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń.

    Więcej o:

Skomentuj:

Studia projektowe z Berlina szukają firm z Wielkopolski