Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Cztery Elementy. Szwedzki design dzisiaj

Marta Lubaszewska

Do 11 listopada w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego można oglądać wystawę Cztery Elementy. Szwedzki design dzisiaj.

Wystawa współczesnego designu szwedzkiego zatytułowana CZTERY ELEMENTY. Szwedzki design dzisiaj przywołuje ideę czterech elementów, nieodłącznie związanych z naszą egzystencją i przetrwaniem na planecie: ziemi, wody, powietrza i ognia.  Design - według szwedzkich projektantów, ma nam to życie ułatwiać, polepszać jego jakość i zwyczajnie uprzyjemniać.

Zaprezentowano ponad 80 produktów, zaprojektowanych i wyprodukowanych w Szwecji na przestrzeni kilku ostatnich lat. Pokazano  między innymi prace tak znanych i rozpoznawlnych w świecie projektantów, jak Björn Dahlström, No Picnic Industrial Designers, Ergonomidesign, Ingegerd R?man, Front, Volvo Design team. 

Koncepcję wystawy opracowała szwedzka projektantka wzornictwa pochodzenia kolumbijskiego Margarita Bergfeldt Matiz, która zasłynęła udziałem w projektowaniu międzynarodowej stacji kosmicznej International Space Station ISS dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (European Space Agency w Noordwijk w Holandii). Wykorzystując cztery żywioły jako motyw przewodni spojrzała na współczesną Szwecję przez pryzmat tej poetyckiej koncepcji i stworzyła przekrojową prezentację współczesnego wzornictwa swojego kraju. Pokazała, że dobry design potrzebny jest w każdej dziedzinie życia. 

17 września - 11 listopada 2009
Instytut Wzornictwa Przemysłowego
Sala im. prof. Wandy Telakowskiej
10.00 - 19.00 codziennie oprócz poniedziałków
WSTĘP WOLNY

Skomentuj:

Cztery Elementy. Szwedzki design dzisiaj