Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Projekt Dizajn 2010

red.

Już w listopadzie bieżącego roku odbędzie się kolejna edycja "Projektu Dizajn", wydarzenia, które od dwóch lat przyciąga setki osób zainteresowanych tematyką projektowania oraz warsztatem pracy znanych dizajnerów.

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, ponieważ na zaproszenie organizatorów Polskę odwiedzi Roberto Palomba, który otrzymał m.in. Elle Decoration International Award.

"Projekt Dizajn" to cykl spotkań z dizajnerami o międzynarodowej renomie, organizowany przez firmę ROCA Polska od 2008 roku. W tym roku do Polski przyjedzie Roberto Palomba.

Wydarzenie jest okazją do spotkania i podjęcia dyskusji na tematy branżowe dla architektów, projektantów wnętrz, dizajnerów, studentów kierunków projektowych oraz wszystkich osób, które pasjonują się dizajnem. Każda z edycji wydarzenia prezentuje warsztat projektowy zaproszonego gościa oraz jego współpracę ze światem biznesu. Z tego powodu "Projekt Dizajn" ma unikatowy charakter ? dzięki niemu polscy projektanci i architekci mogą zapoznać się z praktyczną stroną działania międzynarodowych zespołów projektowych, realizujących zlecenia dla producentów z całego świata.

Dodatkową atrakcją konferencji jest wystawa prac występującego projektanta, która towarzyszy wygłaszanemu przez niego wykładowi.

Tegoroczny gość "Projektu Dizajn", Roberto Palomba, wraz z żoną Ludovicą prowadzi od 1994 roku studio projektowe Palomba Serafini Associati. Ich pracownia realizuje projekty zarówno z zakresu architektury i wzornictwa przemysłowego, jak i kreacji artystycznej. Studio rozwija się również w kierunku "design management".

W swoich projektach Roberto Palomba pragnie przede wszystkim połączyć przyszłość z przeszłością. Nie interesują go chwilowe trendy, lecz trwałe, funkcjonalne produkty. Za najważniejsze w pracy twórczej uważa bycie sobą. Jego projekty są bardzo przemyślane, łączą w sobie estetykę i etykę ? dizajner kładzie nacisk na piękno formy, a jednocześnie troszczy się o środowisko.

O klasie projektów stworzonych przez Roberta Palombę świadczy liczba przyznanych mu nagród i wyróżnień. Są wśród nich m.in.: Design Plus (Niemcy 2001, 2005), Selezione Compasso d?Oro (Włochy 2001, 2004), Elle Decoration Award w kategorii "Best Design in Bathroom" (Wielka Brytania, Francja, Włochy 2003), Red Dot (Niemcy 2005, 2009), Elle Decoration International Award (2010).

Studio Palomba Serafini Associati współpracuje z takimi markami jak: Laufen, Zucchetti.Kos, Moroso, Nodus, Skitsch, Swan, Technogym, Foscarini, Fusital, Gandia Blasco, Hoesch.

Skomentuj:

Projekt Dizajn 2010