Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Design for all

red.

Mózg, ciało i płeć w projektowaniu.

"Design for all" (projektowanie uniwersalne, dla wszystkich) to temat kolejnego wykładu i warsztatów w ramach cyklu "Zarządzanie designem", które odbędą się 6 grudnia w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Poprowadzi je Dan Formosa - amerykański projektant, konsultant specjalizujący się w zagadnieniach zmieniającej się roli designu i współzależności pomiędzy projektowaniem a płcią. Warsztaty organizowane są przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i realizowane przez Pro Design. Udział jest bezpłatny.

"Design for all" (także universal design) czyli projektowanie uniwersalne oznacza przyjęcie szerokiej perspektywy w badaniu potrzeb tzw. użytkowników ekstremalnych, posiadających inne oczekiwania wobec produktu niż większość społeczeństwa z powodu jakiegoś rodzaju ?wykluczenia?, wynikającego z różnych czynników np.: stylu życia, wieku, płci, stanu zdrowia, niepełnosprawności, rodzaju wykonywanej pracy, miejsca, w którym żyje, statusu finansowego, społecznego. Taki proces projektowy nastawiony na badanie potrzeb użytkowników skrajnych zmusza projektantów do niekonwencjonalnego myślenia, poszerzenie badań o socjologiczne i etnograficzne, oparte na obserwacji.

Warsztaty "Design for all" skierowane są do przedstawicieli nauki, biznesu, projektantów i grafików, samorządowców.
 

Plan wykładu i warsztatów:

6 grudnia 2010

godz. 10.00 - wykład wprowadzający "Projektowanie, zachowanie i malejąca rola estetyki w designie"

Wykład poświęcony będzie roli współpracy pomiędzy projektantami a psychologami, antropologami, socjologami lub specjalistami do spraw ergonomii w projektowaniu uniwersalnym. Konkretne przykłady firm dowodzą, że lepsze zrozumienie potrzeb odbiorców umożliwia wprowadzanie innowacji produktowej.

godz. 12.00-13.30 i 14.30-16.00 warsztaty "Mózg, ciało, płeć"

Aby wziąć udział w konferencji i warsztatach, wystarczy wypełnić formularz online: http://www.pro-design.com.pl/formularz . Więcej informacji : info@pro-design.com.pl O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.

Miejsce warsztatów:

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu

ul. gen. T. Kutrzeby 10

sala 004

Skomentuj:

Design for all