Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Hostel w... samolocie

red.

Marzysz o spędzeniu nocy w samolocie, a boisz się latać? Teraz jest to możliwe - na zalesionym wzgórzu niedaleko sztokholmskiego lotniska Arlanda (Szwecja) stoi ogromny Jumbo Jet z ... miejscami do spania. To jeden z najciekawszych na świecie hosteli - Jumbo Stay.

Boeing 747-212B został wyprodukowany w 1976 r. dla linii Singapore Airlines. Następnie latał dla nieistniejącej od 1991 roku amerykańskiej Pan Am, aby zakończyć karierę lotniczą służąc szwedzkiej linii Transjet, która zbankrutowała (w 2002 roku).

W samolocie jest 27 pokojów (76 łóżek). Najtańszy jest nocleg w 4-łóżkowym dormie (od 179 zł za osobę na dobę), najdroższy - w kabinie pilotów z panoramicznym widokiem na lotnisko (ok. 1589 zł).

W kokpicie znajduje się wspólny balkon, z którego można podziwiać widoki na pas startowy. Wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane i dźwiękoszczelne, większość ma telewizor i łazienkę. Hostel jest przystosowany dla niepełnosprawnych (ma windę), dostępne są też łóżeczka dla najmłodszych.

Pokoje (jak na hostel przystało) urządzone są bardzo prosto. Dominuje tu kolor biały z pomarańczowymi i niebieskimi akcentami.

Na pokładzie można kupić kawę, ciastka i gotowe dania. Do dyspozycji jest kuchenka mikrofalowa. Hostel pierwszych gości przyjął w styczniu 2009 r.

Co sądzicie o tym pomyśle?

    Więcej o:

Skomentuj:

Hostel w... samolocie