Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Hotel z największym akwarium na świecie

Wiktoria Głodowska

Ogromne, cylindryczne akwarium w atrium berlińskiego hotelu to atrakcja sama w sobie.

Wydaje wam się, że wszystkie hotele dużych sieci wyglądają podobnie? Radisson Blu w Berlinie udowadnia, że tak nie jest.

Hotel znajduje się w samym sercu niemieckiej stolicy, w sąsiedztwie Wyspy Muzeów i rzut kamieniem od Unter den Linden, jednej z głównych ulic Berlina. Z hotelowych okien rozciąga się widok na Szprewę i miasto, ale to nie on najbardziej przyciąga odwiedzających.

Główną atrakcją hotelu jest stojące w holu 25-metrowe akwarium z milionem litrów morskiej wody nazwane AquaDom. To największe tego typu akwarium na świecie. Pływa w nim ponad 1500 tropikalnych ryb 97 gatunków. Na dnie jest rafa koralowa.

We wnętrzu ogromnej, szklanej konstrukcji znajduje się przeźroczysta winda. 102 pokoje mają widok bezpośrednio na akwarium. Hotel zatrudnia nurków troszczących się o ryby i czyszczących akwarium. Obserwowanie ich przy pracy, to fascynujący spektakl.

Za nocleg w hotelu Radison Blu trzeba zapłacić od 180 euro. Pokoje z widokiem na akwarium są znacznie droższe. AquaDom można zobaczyć "od środka" jedynie kupując bilet do położonego obok SeaLife, w którym obejrzeć można tysiące ryb i morskich stworzeń zamkniętych w 30 akwariach. W cenę biletu za 17,5 euro (dla osoby dorosłej), wliczona jest przejażdżka windą wewnątrz największego tego typu akwarium na świecie.

Zobacz także:

Dom dla złotej rybki>>

Nhow hotel w Berlinie>>

Najlepiej zaprojektowany hotel świata jest w... Polsce!

    Więcej o:

Skomentuj:

Hotel z największym akwarium na świecie