Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom w kamieniu

red.

Ciekawy pomysł szwajcarskich architektów.

Z czym kojarzy Wam się Szwajcaria? Z czekoladkami, zegarkami, bankami i oczywiście Alpami. To właśnie w górach, w popularnym kurorcie Verbier,  stanęła warta uwagi konstrukcja. Na pierwszy rzut oka wygląda jak olbrzymi głaz. Tymczasem, głaz ten ma "wnętrze" w którym schronić się może zbłąkany turysta.

Projekt powstał w szwajcarskiej pracowni Bureau A, prowadzonej przez dwóch architektów - Leopolda Banchiniego i Daniela Zamarbid'a. "Mieszkalny głaz" miał być hołdem złożonym bohaterom powieści i opowiadań, które tworzył Charles-Ferdinand Ramuz.  Głównym tematem jego twórczości, było życie górali z kantonu Vaud i ich walka z siłami natury. W jednym z opowiadań, pasterz Antoine zostaje uwięziony w skalnym osuwisku na 7 tygodni. To właśnie życie w skałach zainspirowało architektów.

W środku jest bardzo mało miejsca. Wnętrze wyłożone jest jasnymi, drewnianymi deskami. Są tu tylko dwa niewielkie okienka. W ścianach ukryto stół oraz dwie prycze. Stanął tu również piec. Domek jest ogólnodostępny. Może schronić się w nim każdy, komu uda się do niego dotrzeć.

Skomentuj:

Dom w kamieniu