Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesny apartament w Krakowie

red.

Mocne akcenty kolorystyczne zrównoważone przez dominującą biel i szarość

Mieszkanie znajduje się w centrum Krakowa, w postindustrialnej dzielnicy, która w ostatnich latach dynamicznie się rozwija i zmienia swój wizerunek. Powstało tu wiele obiektów kulturalnych np. Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK oraz nowe apartamentowce. W jednym z nich znajduje się prezentowane wnętrze.

Apartament dla pary młodych osób pracujących w domu został zaprojektowany przez biuro projektowania wnętrz PERA studio. Założyła je w 2011 roku Joanna Pera - absolwentka krakowskiej akademii Sztuk Pięknych.

Całkowita powierzchnia mieszkania wynosi 100 m2. Ogromnym atutem jest duży taras z widokiem na Wisłę i Stare Miasto. Dzienna część apartamentu to otwarta przestrzeń kuchni i salonu z wydzielonym miejscem do pracy. Od strony wschodniej znajdują się gabinet, sypialnia oraz łazienka.

- Zależało nam na stworzeniu czytelnego, logicznego układu funkcjonalnego wnętrza, które przez proste zabiegi zyska swój niepowtarzalny charakter - mówi Joanna Pera

Właściciele mieszkania mają wolne zawody, są bardzo aktywni i otwarci. Z tego powodu wprowadzone zostały mocne akcenty kolorystyczne, zbalansowane przez dominującą biel i szarość.

Ze względu na ograniczony budżet zastosowano proste i łatwo dostępne materiały. Na prawie całej powierzchni podłogi znajdują się panele. Jedynie w części kuchennej, wydzielonej umownie poprzez żółty kolor, znajduje się gres o takim samym kolorze. Niewielka łazienka została pokryta w całości jasnymi płytkami gresowymi, przełamanymi malinowymi drzwiami i dodatkami.

Skomentuj:

Nowoczesny apartament w Krakowie