Jasny dom pod Krakowem

red.

Proste i nowoczesne wnętrza domu w Ochojnie

nowoczesny dom, nowocześnie urządzony dom, stylowo wykończony dom
Dom w Ochojnie k. Krakowa - 160 m2; proj. PERA studio
fot. Joanna Wapniewska

Dom usytuowany na obrzeżach Krakowa w spokojnej, zielonej okolicy, został zaprojektowany przez PERA studio dla młodej rodziny z dwójką dzieci. Jego całkowita powierzchnia wynosi 160 m2.

Na parterze znajduje się dzienna część - jasny salon z kominkiem, otwarta kuchnia ze spiżarnią i mała łazienka. Na piętrze zostały zaplanowane sypialnie, prywatne pokoje oraz większa łazienka. Celem było stworzenie prostego, nowoczesnego wnętrza domu przy jednoczesnym zachowaniu przytulnego i rodzinnego charakteru miejsca. Dominujące odcienie bieli ścian i szarości podłogi oraz betonowych płyt zostały przełamane wieloma drewnianymi elementami.

nowoczesny dom, nowocześnie urządzony dom, stylowo wykończony domfot. Joanna Wapniewska

Nie zabrakło również kilku mocnych akcentów kolorystycznych w łazience i dziecięcych pokojach. Podłogi są pokryte żywicą epoksydową. Materiał ten cechuje się dużą odpornością i jednolitą powierzchnią, dzięki czemu jest praktyczny i łatwy w utrzymaniu czystości.

Ciekawym rozwiązaniem jest też pomalowanie ściany w kuchni oraz drzwi do spiżarni czarną farbą tablicową i magnetyczną. Miejsce to służy do zapisywania listy zakupów, spraw do załatwienia oraz przyczepiania na magnesach np. dziecięcych rysunków.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Jasny dom pod Krakowem