Małe mieszkanie pełne ciekawych rozwiązań

red.

Nowoczesne, małe mieszkanie inspirowane... rowerowymi przejażdżkami.

małe mieszkanie, studio, kawalerka, pomysłowo urządzone mieszkanie
Mieszkanie w Arad - 40 m2; proj. Cristina Bordoiu
fot. Sorin Popa

Dziś zabieramy Was do miasta Arad w Rumunii. Właśnie tam znajduje się bardzo ciekawe mieszkanie o powierzchni 40 m kw., zaprojektowane przez Cristinę Bordoiu. Architektka wnętrz stworzyła tą przestrzeń dla siebie i swojego partnera.

Ponieważ mieszkanie jest małe, wyzwaniem było takie zaaranżowanie przestrzeni, aby była ona wygodna i funkcjonalna. Cristina inspiracje znalazła w... internecie. Szperając po różnych stronach trafiła na zdjęcie łazienki, w której rower podtrzymywał blat, na którym stała umywalka. Pomyślała, że właśnie coś takiego chciałaby we własnym mieszkaniu.

małe mieszkanie, kawalerka, jak urządzić małe mieszkanie, dobrze urządzone małe mieszkaniefot. Sorin Popa

Nie ma nic przyjemniejszego niż jazda na rowerze i cieszenie się otaczającą przyrodą. No właśnie, natura była kolejną inspiracją projektantki. Białe ściany i sufit zestawiono z podłogą z drewnianych, stylizowanych na stare, desek. W mieszkaniu jest sporo mebli i dodatków w kolorach "zaczerpniętych" z natury - w beżach, zieleniach i brązach.

Wszystkie meble robione były na zamówienie. W nowoczesnym regale, oddzielającym kącik sypialniany od salonu, ukryto telewizor. Można go obracać, dzięki czemu ulubione filmy można oglądać siedząc na kanapie w salonie, lub leżąc wygodnie w łóżku.  W sypialni znalazł się też kącik do pracy. Aby maksymalnie wykorzystać małą przestrzeń, projektantka zdecydowała się na biurko z podnoszonym blatem, który w każdej chwili można zamknąć.

Jak Wam się podoba to mieszkanie? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Małe mieszkanie pełne ciekawych rozwiązań