Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pastele i szachownica w małym mieszkaniu

red.

Mieszkanie w dawnej piekarni

Mieszkanie, które dziś Wam pokazujemy znajduje się w Londynie. Kiedyś w kilkupiętrowym domu mieściła się piekarnia wraz z biurami, ale w 1980 roku została ona przerobiona na budynek mieszkalny. Mieszkanie zaprojektowała dla siebie i swojego partnera Pereen d'Avoine ze studia architektonicznego Russian For Fish.

Mieszkanie składa się z dużego salonu połączonego z kuchnią, sypialni z łazienką, dodatkowej łazienki dla gości oraz antresoli. Architektka uzyskała pozwolenie na wybicie okna w ścianie domu, dzięki czemu kuchnia (znajdująca się od strony podwórka) została dobrze doświetlona.

Ściany i sufity są śnieżnobiałe. Świetnie kontrastuje z nimi podłoga z drewnianych desek pomalowanych w czarno-białą szachownicę. Kwadraty namalowane zostały "pod kątem" a zabieg ten optycznie wydłużył pomieszczenia. Duże, harmonijkowe drzwi pozwalają na szybkie oddzielenie sypialni od salonu.

W przedpokoju znajdują się schody prowadzące na antresolę. Docelowo, właśnie na niej mieścić się będzie sypialnia. Na razie zaaranżowano tam kącik do pracy.

Pereen d'Avoine i jej chłopak Mat postawili na mariaż klasyki z nowoczesnością. W ich mieszkaniu znaleźć można zarówno współczesne elementy jak i meble vintage.

Jak Wam się podoba to mieszkanie?

    Więcej o:

Skomentuj:

Pastele i szachownica w małym mieszkaniu