Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie dla singla - 48 m kw.

red.

Oryginalne mieszkanie słowackiego architekta

Nie często możemy podejrzeć jak mieszkają architekci, dlatego z ogromną przyjemnością prezentujemy Wam mieszkanie Lukáša Kordika. Słowacki architekt, na co dzień projektujący dla biura Gut Gut postanowił całkowicie przemienić swoje mieszkanie w Bratysławie o powierzchni 48 m2, nie wydając przy tym fortuny. O pomoc poprosił swoich kolegów Romana Halmi, Števo Polakoviea i Petera Jurkoviea.

- Było to dziwne, smutne wnętrze ale wiedziałem, że łatwo można je przekształcić w przytulną i otwartą przestrzeń - mówi Lukáš Kordik.

Mieszkanie znajduje się w budynku z lat 30. XX wieku. W dużym pomieszczeniu, zaaranżowano salon i kącik sypialniany. Za niewielką ścianą znalazła się kuchnia i łazienka.

Architekt usunął kilka ścianek działowych, dzięki czemu w pełni wyeksponowany został duży atut mieszkania - falujący sufit. Lukáš Kordik zdecydował się też na odsłonięcie oryginalnych cegieł i pomalowanie ich na biało. Dzięki tym zabiegom wnętrze zyskało industrialny charakter.

Mocnym akcentem kolorystycznym jest nowoczesna, turkusowa kuchnia. Duży regał, na którym ustawiono naczynia i kuchenne akcesoria, oddziela ją od łazienki.

Co sądzicie o tym mieszkaniu?

    Więcej o:

Skomentuj:

Mieszkanie dla singla - 48 m kw.