Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie w Gdańsku inspirowane nadmorskim krajobrazem

Redakcja

Przytulne mieszkanie na wybrzeżu.

oryginalne mieszkanie, przytulne mieszkanie, jak nowocześnie urządzić mieszkanie
Mieszkanie w Gdańsku; proj. Pracownia Projektowa SAJE
fot: foto&mohito

Dzisiaj zaglądamy do mieszkania w Gdańsku zaprojektowanego Pracownię Projektową SAJE Architekci dla czteroosobowej rodziny. Głównym zadaniem było stworzenie przestronnej i spójnej wizualnie przestrzeni. Mieszkanie ma powierzchnię 70 m kw., ale dzięki wprowadzonym zmianom funkcjonalnym i stylistycznym, wydaje się większe.

- Przedpokój został powiększony kosztem wc, które zajmowało nadprogramowy metraż. Wygospodarowaliśmy w ten sposób miejsce na szafę na buty oraz siedzisko i wieszak - mówi arch. Joanna Morkowska-Saj.

Wieszak to autorski pomysł pracowni SAJE Architekci. Tworzą go pospawane w kształt litery U rurki, które w niewidoczny sposób zamontowane są do stropu.

- W salonie, w miejscu, gdzie wcześniej zaplanowano telewizor umieściliśmy wygodną, narożną kanapę, a telewizor przenieśliśmy na pogrubioną nieco przeciwległą ścianę, która ukryła również sprzęt RTV. Tylko inwestorzy wiedzą, że szafka RTV wchodzi częściowo do garderoby. Od strony salonu nie zawężamy przejścia żadnym meblem. Widok na kuchnię przysłoniliśmy ażurową biblioteczką - dodaje założycielka pracowni.

Mieszkanie utrzymane jest w pastelowej, szaro- beżowej kolorystyce. Turkusowe i czarne dodatki ożywiają przestrzeń, dodają jej charakteru oraz akcentują poszczególne strefy, np. turkus na ścianach w pokoju dziennym wyznacza strefę wypoczynkową, a ciekawy kształt czarnej lampy nad stołem zwraca uwagę na jadalniany kącik.

    Więcej o:

Skomentuj:

Mieszkanie w Gdańsku inspirowane nadmorskim krajobrazem