Kawalerka w odcieniach szarości

red.

Stylowa kawalerka urządzona w różnych odcieniach szarości

Małe mieszkanie w Moskwie; proj. Maxim Tikhonov z m2project.
Małe mieszkanie w Moskwie; proj. Maxim Tikhonov z m2project.
fot. m2project.ru

Dzisiaj zaglądamy do ciekawej kawalerki w Moskwie, zaprojektowanej przez Maxima Tikhonova, założyciela biura architektonicznego m2project. Mieszkanie składa się z przedpokoju, salonu, kuchni we wnęce oraz łazienki. Dodatkowym plusem jest mały, narożny balkon.

małe mieszkanie, kawalerka, jak urządzić małe mieszkanie, jasne małe mieszkanie, kawalerka jak urządzićfot. m2project.ru

Architekt chciał, aby mimo niewielkiego metrażu, mieszkanie było przestronne. Zlikwidował niepotrzebne ścianki działowe, tworząc jedno otwarte pomieszczenie. Pozbył się również antresoli, usunął stare tynki i deski podłogowe.

W mieszkaniu dominują eleganckie odcienie szarości. Nowoczesne meble sąsiadują tu z klasykami designu i sprzętami vintage. W salonie zaaranżowano kącik do pracy.

Design w domu, czyli na co warto zwrócić uwagę?

EPCFot. mat. prasowe Vitra

Przy masywnym biurku z lat 60. stanęło krzesło EPC DSW, czyli Eames Plastic Chair, zaprojektowane przez Ray i Chalesa Eamsów w 1950 roku. Oryginalny kształt był wielokrotnie modyfikowany. Dziś krzesło to jest jednym z najczęściej podrabianych mebli świata.

ZOBACZCIE CAŁE MIESZKANIE>>

 

 


Skomentuj:

Kawalerka w odcieniach szarości