Klasyczna elegancja w podwarszawskim domu - 224 m kw.

red.

Klasyczna elegancja we współczesnym wydaniu.

elegancki dom, eleganckie wnętrza, jak urządzić elegancki dom
Atmosferę strefy dziennej budują wysmakowane detale, kwiaty, eleganckie stoliki, szkła zastawy stołowej i barku oraz starannie dobrane obrazy.
fot. mat. prasowe

Dziś zabieramy Was na wycieczkę do podwarszawskiego Walendowa. Zaledwie 18 kilometrów od stolicy, w sąsiedztwie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, Lasów Sękocińskich, malowniczych stawów i rzeki Utraty powstało nowe osiedle domów i rezydencji Ventana. Zaglądamy do dwupoziomowego domu pokazowego, o powierzchni 224 m kw., zaprojektowanego przez brytyjskie studio Alexander James Interiors.

Wnętrze domu zostało zaaranżowane tak, by odzwierciedlało charakter całej inwestycji, łącząc elementy klasyki i nowoczesności. Motywem przewodnim stonowanej kolorystycznie stylizacji jest współczesny szyk i komfort, wyrażone w wyborze materiałów i wypracowanych detalom wnętrza. Dzięki ciekawym możliwościom aranżacyjnym przestronnego domu oraz wyobraźni architektów udało się wyodrębnić w dwupoziomowym domu pokazowym oddzielne strefy, dopasowane do rytmu dnia i charakteru pomieszczeń.

Parter to otwarta strefa dzienna, pełniąca rolę reprezentacyjnego ale i wygodnego centrum życia rodziny. Znajduje się tu hall z klatką schodową, salon połączony ze strefą jadalną, przestronna kuchnia, toaleta i wygodna garderoba. Na piętro prowadzą eleganckie schody. To miejsce, którego aranżacja sprzyja odpoczynkowi po intensywnym dniu lub spokojnej pracy w domowym zaciszu. Znajdują się tu trzy wygodne sypialnie z garderobami, gabinet oraz trzy łazienki typu en-suite lub rodzinne. Dopełnieniem stylu domu pokazowego jest rozciągający się wokół ogród, starannie zaplanowany przez studio Garden Concept.

Przełamana nowoczesnymi akcentami, klasyczna stylizacja wnętrz domu pokazowego znakomicie współgra z zewnętrzną architekturą budynków. Dzięki odpowiedniemu wyważeniu elementów, całkowitej harmonii struktur, kolorów i form inspirujący dom pozwala wczuć się w niepowtarzalny klimat Walendowa.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Klasyczna elegancja w podwarszawskim domu - 224 m kw.