Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Polski dom we włoskich Alpach

red.

Wyjątkowy dom w górach

W malowniczym Piemoncie (Włochy), w osiedlu luksusowych domów górskich znajduje się niezwykły dom zaprojektowany przez polską pracownię architektoniczną SPACE Design. Należy do małżeństwa Polaków i ich dzieci (miłośników nart). Goszczą w nim także ich znajomi-narciarze.

Dom ma 4 poziomy. Na pierwszym jest przejście do spa dla mieszkańców, a także ski room, łazienka, pomieszczenie gospodarcze z pralnia oraz dwie sypialnie dziecinne z łóżkami piętrowymi. Parter to m.in. trzy sypialnie, gabinet i dwie łazienki. Na tym poziomie znajduje się  też wejście do domu z uliczek wewnętrznych osiedla. Pierwsze piętro to kuchnia z wyspą, salon otwarty na jadalnię i toaleta gościnna. Na antresoli jest balkonik z fotelem i lampką do czytania, sypialnia z garderoba oraz łazienka właścicieli domu. Zabudowano także powierzchnie pod skosami.

Dom ma ok. 390 m kw. powierzchni użytkowej. Kolejne ok. 80 m kw. to garaż na trzy samochody. Wnętrza są eleganckie, ale też ciepłe. Taki efekt udało się uzyskać dzięki zachowaniu dużej ilości drewna z lokalnego odzysku i skontrastowaniu go z nowoczesnym wzornictwem.

Perełki designu zaprojektowane przez Starck'a, Urquiole czy Wettsteine'a zestawiono z lśniącymi wiskozowymi dywanami włoskiej firmy GT design. Całości dopełniają żyrandole z historycznej manufaktury Barovier&Toso znajdującej się na wyspie Murano (Wenecja). Niezwykły dom powstał zaledwie w 7 miesięcy (projekt, nadzór nad przygotowaniem wnętrz, instalacja wyposażenia).

Co sądzicie o tym projekcie?

Skomentuj:

Polski dom we włoskich Alpach