Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Minimalistyczne dwupoziomowe mieszkanie

red.

Jasne i przestronne wnętrze w tym dwupoziomowym mieszkaniu urządzono w stylu minimalistycznym. Mimo współczesnego wyrazu udało się uniknąć wrażenia chłodu.

Zaglądamy dziś do przestronnego, dwupoziomowego mieszkania, zlokalizowanego na ostatnim piętrze XIX-wiecznej kamienicy w centrum Oslo. Klient dokupił strych znajdujący się nad jego mieszkaniem i postanowił połączyć dwa lokale w jedną, spójną całość.

Zadanie nie było łatwe. Właścicielowi zależało, aby jego dwupoziomowe mieszkanie było oparte na wertykalnych podziałach. Renowacji wnętrza podjęli się architekci z pracowni Haptic Architects - Nikki Butenschon, Aleksandra Danielak i Peder Skavlan.

Dominującym elementem mieszkania stały się schody o lekkiej, nowoczesnej konstrukcji. Do wykonania stopni użyto tego samego gatunku jasnego drewna, które pojawia się na parkiecie oraz w zabudowie pod parapetem, gdzie ukryto szuflady. Na piętrze zwraca uwagę wydzielona, przeszklona strefa tarasu. Warto też przyjrzeć się dokładniej kuchni, w której ściany i zabudowa w kolorze ciemnej szarości silnie kontrastuje z resztą mieszkania. Architektom udało się wygospodarować tu miejsce na kominek.

Co sądzicie o tym mieszkaniu? Jesteśmy Ciekawi Waszych komentarzy!

Skomentuj:

Minimalistyczne dwupoziomowe mieszkanie