Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

TREND: malowane podłogi

red.

Białe, kolorowe a może wzorzyste? Czas na malowanie podłogi!

Kolor podłogi jest równie ważny co kolor ścian. O ile oczywiście ściany można malować "ot tak", o tyle wymiana podłogi wiąże się już z porządnym remontem.  Może zamiast wymiany lub cyklinowania wystarczy proste malowanie? To rozwiązanie nie tylko tańsze, ale i dające więcej możliwości. Można użyć jednego lub kilku kolorów, wymalować różne kształty i wzory a także optycznie "wymodelować" wnętrze - powiększyć je lub rozświetlić.

Czy wiecie, że w XVIII wieku Amerykanie malowali podłogi, gdy nie stać ich było na drogie dywany, czy marmurowe lub kamienne posadzki? Dekoratorzy wnętrz bardzo szybko dostrzegli zalety tego rozwiązania. Często zmiana koloru podłogi to panaceum na wiele dekoratorskich dylematów.

Biała podłoga - moda ze Skandynawii

Często pokazujemy Wam skandynawskie mieszkania. Jak już pewnie wiecie, biel jest ich znakiem rozpoznawczym. Podłoga z pomalowanych na biało desek, obecna jest w zdecydowanej większości wnętrz. Moda na białe podłogi przywędrowała do nas właśnie ze Skandynawii. Biel rozświetla wnętrze i sprawia, że wydaje się ono większe. Padające na podłogę promienie słoneczne rozjaśniają ściany i uwydatniają piękno mebli. Podłoga w tym kolorze będzie pasować zarówno do ścian w neutralnych odcieniach, jak i wyrazistych, nawet bardzo ciemnych barwach. Biel świetnie podkreśli głębię koloru.

Kolory na podłodze

Kto powiedział, że podłoga musi być w spokojnym, neutralnym kolorze? Pomalowana na intensywny, odważny kolor może diametralnie zmienić charakter wnętrza! Żółta sprawi, że pokój stanie się ciepły i radosny. Czarna podłoga może być idealną bazą do wnętrz w stylu glamour. Jeśli nie boicie się odważnych rozwiązań, spróbujcie połączyć dwie kontrastujące ze sobą barwy!

A może schody?

Jeśli macie w domu schody, oryginalnym rozwiązaniem może być odświeżenie samych stopni. Pomalujcie je na żywy, intensywny kolor. Efekt może być naprawdę spektakularny!

Dywan farbą malowany

Malowanie podłogi może przerodzić się w sztukę. Jeśli macie troszkę artystycznego zmysłu, spróbujcie stworzyć malowidło, które zastąpi dywan! To propozycja dla tych, którzy cenią sobie niestandardowe, szyte na miarę rozwiązania. Jeśli skomplikowany rysunek nieco Was przerasta, a spróbujcie pomalować każdą klepkę lub deskę na inny kolor. Malując na podłodze geometryczne wzory, popularną szachownicę, czy pasy wizualnie powiększycie wnętrze.

Jak i czym malować?

Przed liftingiem podłogi należy ją dokładnie umyć i oczyścić z wszelkich zabrudzeń. Te lakierowane, czy już wcześniej malowane trzeba zmatowić papierem ściernym. Następnie odpylić i odtłuścić. Kolejny etap to aplikacja dekoracyjnej emalii (np. Floor&Patio Enamel N122 od Benjamin Moore). Farba, którą będziecie malować podłogi, musi wyróżniać się dobrą siłą krycia, wytrzymałością na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne oraz działanie detergentów.

Skomentuj:

TREND: malowane podłogi