Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wasze wnętrza: mieszkanie z żółto-niebieskimi dodatkami

red.

Przestrzeń dobrze wykorzystana.

Kolejny czytelnik, zdecydował się wziąć udział naszej akcji "Pokaż nam jak mieszkasz, zainspiruj innych". Wysłał nam zdjęcia mieszkania w Łodzi, które urządziła jego córka. Mieszkanie znajduje się na osiedlu Tabaco Park, w budynku powstałym na fundamentach starej fabryki tytoniu. Oto, co nam napisał:

Mieszkanie na planie prostokąta ma 37 m kw. powierzchni, plus antresolę (12 m kw.), którą zrobiliśmy nad łazienką i częścią roboczą pokoju. Wysokość mieszkania to ok. 3,75 m. Sypialnia na antresoli o wysokości ok. 1,5 m została tak zaprojektowana,  aby stworzyć przytulne miejsce do odpoczynku. Mieszkanie jest bardzo słoneczne i przestronne. Kolorystyka w tonacji bieli, szarości, turkusu i żółci utrzymana jest we wszystkich elementach wyposażenia. Kuchnia, łazienka, część wypoczynkowa, sypialnia i część przeznaczona do pracy została urządzona z wykorzystaniem mebli z IKEA. Okna są zaletą tego mieszkania. Są bardzo wysokie i duże . Najbardziej  urokliwe są okna balkonowe w kuchni. Schody na antresolę pełnią rolę pojemnych szaf. Całość zaprojektowała moja córka , która jest lekarzem.

O opinię poprosiliśmy  Dianę Hołod, projektantkę wnętrz zajmującą się także home stagingiem (profesjonalnym przygotowywaniem mieszkań do sprzedaży).

Nie wiem jakiej specjalizacji lekarzem jest córka Właściciela mieszkania, ale na pewno można powiedzieć że mieszkanie zostało zaprojektowane z chirurgiczną precyzją. Zwraca uwagę maksymalne wykorzystanie przestrzeni - schody, które pełnią także funkcję garderoby, blat będący jednocześnie barkiem bądź miejscem do czytania, w dodatku zgrabnie zakrywający kaloryfer, umiejscowienie antresoli i jej prześwity - to wszystko sprawia, że niewielka w zasadzie przestrzeń staje się przestronna i przyjazna. Strategiczne umieszczenie lustrzanych drzwi szafy (naprzeciw okna w kuchni) i wszechobecna biel dodaje optycznie metrów. Neutralna baza i żywe kolory użyte w dodatkach pozwolą na szybką i niedrogą zmianę aranżacji, gdyby Właścicielka miała taką chęć w przyszłości. Moja rada - do tego wnętrza będą pasowały nie tylko żółte i niebieskie, lecz także białe oraz drewniane bądź wiklinowe drobiazgi i dodatki.

Skomentuj:

Wasze wnętrza: mieszkanie z żółto-niebieskimi dodatkami