Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Stary kamienny dom z XIX wieku

red.

Jak się mieszka w starym, kamiennym domu? Sprawdzamy!

Stare, kamienne domy mają w sobie nieodparty urok. Stoją z reguły gdzieś na uboczu, kusząc chłodem murów i zaklętymi w nich historiami. Pewna rodzina z dwóją dzieci, szukała dla siebie idealnego wakacyjnego domu. Para jest właścicielami dwóch galerii sztuki - w Paryżu i Londynie. Chcieli mieć miejsce, które byłoby dla nich odskocznią od zgiełku wielkich miast. Wybór padł na dobrze zachowany, kamienny XIX-wieczny dom leżący we francuskiej Dolinie Loary. Właściciele poprosili o pomoc architektów z paryskiego studio Septembre. Warunek był jeden - zachowujemy tyle oryginalnej tkanki, ile jest to możliwe!

Architekci wzięli się do pracy. Przede wszystkim przywrócili pierwotną konstrukcję domu, pozbywając się zbędnych ścianek działowych. Uzupełnili brakujące elementy na dwuspadowym dachu, odnowili i wyeksponowali piękne, drewniane belki.

Dużym wyzwaniem był montaż instalacji ogrzewania podłogowego i izolacja wszystkich ścian. Zdecydowano się na wybicie kilku okien w dachu i wstawienie dużych szklanych drzwi, prowadzących do ogrodu.

Dom leży na delikatnym wzniesieniu, dlatego jego dwie części ulokowane są na różnych poziomach. Na dole zaplanowano salon z kominkiem, jadalnię, kuchnię oraz spiżarnie. Nad salonem architekci zrezygnowali z części poddasza, dzięki czemu powstała wysoka, otwarta przestrzeń. Wchodząc po kilku schodkach trafiamy do gabinetu, sypialni i łazienki.

Chcielibyście mieć taki dom?

    Więcej o:

Skomentuj:

Stary kamienny dom z XIX wieku