Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie urządzone niewielkim kosztem

red.

Jak urządzić mieszkanie tanio i oryginalnie? Im się udało!

Wydać wiele na aranżacje mieszkania to nie sztuka. Mając nieograniczony budżet, z każdej, nawet najtrudniejszej przestrzeni, można zrobić prawdziwą perełkę. Zazwyczaj jednak mamy odłożoną pewną kwotę na remont, której absolutnie nie chcemy przekroczyć.

Zabieramy Was dziś na wirtualną wycieczkę do Sao Paulo. W tym największym brazylijskim mieście, w jednym z bloków, mieszka matka (z wykształcenia biolog) z dorastającym synem. Gdy przyszedł czas na generalny remont, o pomoc poprosili architektów z pracowni Studio dLux. Oczekiwania były duże, a środki mocno ograniczone - mieszkanie (o powierzchni 56 m kw.) miało być nowoczesne, funkcjonalne i dostosowane do potrzeb mieszkańców.

Architekci zdecydowali się na wyburzenie kilku ścianek działowych, tworząc otwartą przestrzeń. Kuchnię od przedpokoju oddziela teraz długi, wysoki stół. Może być on wykorzystywany również jako blat roboczy. Wygospodarowano również miejsce na dodatkową łazienkę dla syna właścicielki.

W mieszkaniu znajdziemy sporo różnych materiałów. Betonowe podłogi są w całym mieszkaniu. Jedną ze ścian wyłożono pomalowanymi białą farbą cegłami. Wzrok przyciąga panel za telewizorem wykonany z pomalowanej na żółty kolor blachy falistej. W podobnym odcieniu jest również lodówka.

Część mebli w salonie (m.in. szafkę pod telewizor i ławę ciągnącą się wzdłuż okna) zrobiono z płyty MDF. Wszystkie drzwi w mieszkaniu są przesuwane, wykonane z płyty HDF. Zaoszczędzono w ten sposób sporo miejsca. Warto zwrócić uwagę na kolorowe, wzorzyste kafle pojawiające się w łazience i między kuchennymi szafkami.

Jak Wam się podoba to mieszkanie? Czekamy na Wasze komentarze!

Skomentuj:

Mieszkanie urządzone niewielkim kosztem