Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Małe mieszkanie pełne światła

red.

To małe mieszkanie było kiedyś ciemne i ciasne. Dziś jest pełne światła!

W Paryżu, mieście gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota, znaleźliśmy świetne, pełne światła mieszkanie, o powierzchni 30 m kw. Kiedyś były tu cztery ciemne pokoje. Nowi właściciele (para młodych ludzi) marzyli o otwartej przestrzeni. O pomoc poprosili architekta Richarda Guillbaut.

Zdecydowano się na wyburzenie niepotrzebnych ścianek działowych. Dzięki nowej organizacji przestrzeni, salon zajmuje teraz 2/3 powierzchni mieszkania (wcześniej 1/3). Pokój ten stał się bardzo jasny - są w nim aż cztery okna. Jedną ze ścian w całości zabudowano. W tak małym wnętrzu dużo miejsca do przechowywania to podstawa!

Podoba nam się mała (2,3 m kw.), ale bardzo funkcjonalna łazienka. Spytacie pewnie, gdzie jest sypialnia? Architekt "schował" ją za kuchnią. Jak Wam się podoba to mieszkanie?

Design w domu, czyli na co warto zwrócić uwagę?

1. Lampy "Bell" zaprojektowali Andreas Lund i Jacob Rudbeck dla firmy Normann Copenhagen. Wykonane są z malowanej stali. Piękny prosta forma! Lampy dostępne są w dwóch kolorach - piaskowym i szarym Kupicie je np. w sklepie atakdesign.pl. Kosztują od 529 zł (średnica 22 cm) do 1880 zł (55 cm średnicy)

2. Słynny fotel Eames Plastic Armchair (EPA) zaprojektował w 1950 roku słynny duet - Ray i Charles Eames. W tym mieszkaniu widzimy wersję z drewnianymi nogami, czyli DAW (Dining Height Armchair Wooden Base). To jeden z najczęściej podrabianych mebli świata. Fotele te produkuje firma Vitra. Można je kupić np. w sklepie atakdesign.pl za 1793 zł.

3. Biały, bujany fotel również pochodzi z rodziny mebli EPA projektu Eamesów. Tym razem jest to RAR (Rocking Armchair Rod Base). Plastikowe siedzisko, metalowa chromowana baza i drewniane lakierowane płozy - to przepis na klasyk designu! Fotel RAR kupisz np. w sklepie atakdesign.pl za 1920 zł.

o krzesło na metalowej chromowanej bazie i drewnianych, lakierowanych płozach.

Skomentuj:

Małe mieszkanie pełne światła