Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pastelowe mieszkanie w starej kamienicy

red.

Historyczne wnętrze i współczesny język projektowania. Zaglądamy do ciekawego mieszkania w kamienicy z XIX wieku.

Każdy kto choć raz był w Barcelonie, z pewnością trafił do dzielnicy Eixample. Pełno tu ogromnych, imponujących kamienic z przełomu XIX i XX wieku. Projektowali je najznakomitsi katalońscy architekci.  W jednej z nich znajduje się mieszkanie, które kupiła para Włochów. Zakochani w Barcelonie nowi właściciele, chcieli mieć tu swoje mieszkanie na lato.

Mieszkanie miało bardzo trudny układ. O pomoc w jego zaprojektowaniu poprosili architektów z lokalnej pracowni Colombo and Serboli Architects (znanych również, jako studio CaSA). Właściciele chcieli, aby w mieszkaniu były trzy dwuosobowe sypialnie.

Architekci stanęli na wysokości zadania. Mieszkanie jest na planie prostokąta. Z jednej strony znajduje się salon, z drugiej - sypialnia z łazienką. Pomiędzy pomieszczeniami zaaranżowano jeszcze dwie sypialnie.

Co ważne, architekci podkreślili historyczne detale (np. charakterystyczne stropy) wykorzystując współczesny język projektowania. W starych barcelońskich kamienicach pełno jest wzorzystych płytek podłogowych. Chociaż w tym mieszkaniu nie zachowała się oryginalna ceramika, na podłodze w salonie położono nowoczesne płytki w geometryczne wzory. Stare meble idealnie dopełniają się z nowoczesnym wzornictwem.

We wnętrzach dominuje biel, przełamana meblami i dodatkami w pastelowych kolorach.  Jest tu też sporo surowego drewna. Korytarz pomalowano na łososiowo. Ściany w łazience mają mocny, słoneczny, żółty odcień.

Przyznajemy, że to mieszkanie bardzo nam się podoba! A Wam?

Skomentuj:

Pastelowe mieszkanie w starej kamienicy